Başkan TEKİNTAŞ: “Hizmet Binalarımız Bu Millete Layık Hale Getirilecektir”

bel2

“ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş: “Hizmet binalarımız bu millete layık hale getirilecektir” dedi.

Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sabah mesai başlangıcında Altınordu Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Tekintaş, ek hizmet binasında bulunan birimlerin müdürlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.  Başkan Tekintaş’a incelemelerinde Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz’da eşik etti.

İncelemelerin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Tekintaş, hizmet binalarının durumunun içler acısı olduğunu belirtti.

“Bugün ek binalarımız olarak hizmet veren belediyemizin binalarını ziyaret ettik. Gerçekten tablonun içler acısı olduğunu  ifade etmenin hiçbir mahsuru yok” diyen Başkan Tekintaş,  “Ben seçim çalışmaları sırasında gezmiştim.

bel3 Gezdiğim süre içerisinde gördüğüm manzarayı beğenmemiştim. Şimdi farklı bir gözle bakınca çok olumsuz sıkıntılı bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ derler. Bugün orada verdiğimiz talimatla personelin özellikle temizlik personelinin çok titiz davranmasını, bir düzen alması gerektiğini söyledik. Binanın kuruluşu zaten bir belediye binasını andırmıyor. Biz kendi yerimizden şikayet ederken oradaki şikayeti daha fazla dikkate almak gerektiğini düşünüyorum.

bel1

Hızlı bir şekilde çözüm üretmemiz lazım. Bugüne kadar yapılanların ne anlama geldiğini ve büyük bir enkazın oluştuğunu söylemek belki kurtuluş gibi algılanır onu da ifade etmiyorum. Milletimiz bize görev vermiş, buradayız. Bu işin çözümünü üreteceğiz. Mevcut tabloda gerçekten hiç hoş olmayan bir tablo. Çalışana da, Belediye’ye de, hizmet alana da bir katkı sunacak tabloyu tespit ettiğimi söyleyemem. İnşallah biz bu süreci hızlı bir şekilde işletip özellikle de mevcut durumu düzenleyip yeniden bir  başlangıç adımını atmamız gerektiğini hissediyoruz.  Altınordu Belediyesi yeniden kurulan bir belediyedir. Bu millete layık hale mutlaka getirilecektir. Hizmet verilen alan milletimizin ilk geldiğinde belediyenin gerçek yüzünü, güzel yüzünü, güler yüzünü ve hizmet yüzünü görecek bir alan olacaktır. Onun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.