BAŞKAN TEKİNTAŞ: “İLK ADIM ULAŞIM”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Hayatımızda önemli gördüğümüz hususların başında ilk adımı ulaşım olarak görüyoruz “dedi.

Altınordu Belediyesi tarafından Mübarek Mahallesi’nde iftar programı düzenlendi. Düzenlenen programa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Beldiye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, muhtarlar, Mübarek, Kurtulmuş, Kısacık, Işıklı, Uzunmusa ve Tikence Mahalle sakinleri katıldı.

Başkan Engin Tekintaş, mahalleliler tarafından çiçekler ile karşılandı. İftar öncesinde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Mübarek mahallemize baktığımızda zor ve sıkıntılı bölgelerin yollarını beton ile kaplandık. Öncelikle bizlerin çamurdan kurtulmanızı sağlamaya gayret ediyoruz. Beton yol uygulaması tek başına yeterli gördüğümüz bir çalışma değil. İnşallah bundan sonraki süreçte çevreyi korumak adına çöplerin toplanabilmesi, çevre kirliliğinin önlenebilmesi için Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ ile iş birliği içerisinde mahallelerimizin bu yaz içme suyu sıkıntısı yaşamaması için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.” dedi.

“160 BİN NÜFUS ŞEHİR MERKEZİNDE, 40 BİN HEMŞEHRİLERİMİZ DIŞ MAHALLELERİMİZDE YAŞIYOR”

2017 yılında da dış mahallelere 90 Km beton yol yapılacağının altını çizen Başkan Tekintaş; “2016 yılı, 2015 yılında sizler için çok önemli gördüğümüz beton yol projesinin tamamlanması yılıdır. 2017 yılında bu uygulamaya devam edeceğiz. Bu sefer 90 Km’lik beton yolu yine 72 mahallemizde hayata geçireceğiz. Hayatımızda önemli gördüğümüz hususların başında ilk adım olarak ulaşımı görüyoruz. Tek başına yeterli olduğunu da söylemiyoruz. Bunu söylerken dış mahallelerimizin Ordu’nun Büyükşehir olmasından sonra Büyükşehirin avantajlarını kullandığını söyleyebiliriz. Sizlerden ekonomik olarak bu mahallelerimize yapılan hizmetin bedeli alınmıyor. Asıl derdimiz; bir günümüz bir sonraki güne eşit olmayacak bir sonra ki gün daha fazla iş yapmış olmamızdır. Daha iyi işler başarmış olmamız lazım. Şehir içinde belediye binası, Mostar köprüsü, park ve bahçeler, kaldırımların yeniden inşa edilmesi ve 30 Km sıcak asfalt çalışmalarını yürütüyoruz. 160 Bin nüfus şehir merkezinde 40 bin hemşehrilerimiz dış mahallelerimizde yaşıyor. Adil paylaşıma devam ediyoruz” şeklinde konuştu

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>