Başkan Tekintaş: “İnsanların Temiz Ve Nezih Bir Ortamda İbadet Etmelerini Sağlayacağız”

09.05.2018

Altınordu Belediyesi, İbadethaneleri Ramazan Ayına Hazırlıyor

 Altınordu Belediyesi, 92 mahallede yaptığı temizlik çalışmaları ile vatandaşların takdirini toplarken ilçe genelindeki çalışmalarla da ibadethaneleri Ramazan ayına hazır hale getiriyor.

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayına günler kala ibadethanelerin iç ve dış temizlik işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. Altınordu Belediyesi’ne bağlı olarak 12 kişiden oluşan cami temizleme ekibi 92 mahallede bulunan 212 ibadethanede aynı işlemi yaparak ibadethanelerin Ramazan ayında temiz olmasına imkan sağlıyor.

Yürütülen temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılan temizlik çalışmalarının 2014 yılından bu yana aralıksız devam ettiğini, Ramazan ayı olması sebebi ile bu tür çalışmalara özel hassasiyet gösterdiklerini söyledi.

 Tekintaş: “Ramazan Ayına Hassasiyet Gösteriyoruz”

2014 yılında başlanan cami temizleme hizmetinin vatandaşların beklediği önemli hizmetlerden bir tanesi olduğuna dikkat çeken ve bu kapsamda ekiplerin durmaksızın çalıştığını belirten Başkan Tekintaş, “Ramazan ayına sayılı günler kaldı. Yaklaşan Ramazan ayının ilimize, ilçemize, ülkemize ve dünya Müslümanlarına huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Ramazan ayı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların arasından en önemli hususların başında ibadethanelerin temizliği geliyor. Bizde bu kapsamda ibadethaneleri dönüşümlü olarak temizlemeye gayret ediyoruz. Mevcut haliyle 4’er kişiden oluşan iki ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarını sürdüren ekibe bir ekip daha ilave ederek üç ekiple Altınordu ilçemizde bulunan 212 ibadethanede çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Bu çalışmalarla elimizdeki bütün imkanları sonuna kadar kullanarak insanların temiz ve nezih bir ortamda ibadet etmelerini sağlayacağız. 2014 yılında başlattığımız ve aralıksız sürdürdüğümüz bu çalışmada Ramazan ayı içerisinde sayıyı arttırarak tüm ibadethanelerin temizliğini yapmış olacağız” dedi.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4)