BAŞKAN TEKİNTAŞ; İŞ GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarına, “İş sağlığı ve güvenliği’ ile mesleki konularda ve çalışma mevzuatı üzerine bir eğitim verildi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ufuk Ünal, çalışanların koruyucu donanımları kullanmalarının önemine değindi. Ünal, “Çalışan arkadaşların maske, eldiven gibi koruyucu şeyleri kullanmaları çok önemlidir” dedi.

Toplam 268 personelin belirli aralıkla katıldığı eğitimde, ‘İş sağlığı ve güvenliği’, ‘Katı atıkların toplanması’, ‘Çöp kamyonlarının kullanımı’, ‘Çalışma mevzuatı’, Geri kazanım ve dönüşümün önemi’ konularında bilgi verildi.

ÇALIŞANLARIMIZIN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

İşçi sağlığı ve güvenliğine büyük önem verdiklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş , “İşçimizin çalışırken güvenliğinin sağlanması ve sağlıklı olması bizim için her şeyden önemlidir. Bunun için tüm önlemleri alıyoruz. Sadece temizlik işleri Müdürlüğü personeli değil diğer tüm çalışanlarımızın güvenliği için gerekli ortamı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onların en iyi koşullarda hizmet vermesini sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.