Başkan Tekintaş, “İşçilerimizin Sağlığı ve Güvenliği Herşeyden Daha Önemli”

BELEDİYE PERSONELLERİNE ‘İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ’ VERİLDİ

Altınordu Belediyesi bünyesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında çalışan 146 personele ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi verildi.

Ordu İŞKUR İl Müdürlüğü ve TYP kapsamında Altınordu Belediyesi’nde çalışan 146 personele Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde deneyimli iş güvenliği uzmanları tarafından çeşitli konularda eğitimler verildi. Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitimlerde güncel iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin yanı sıra geçmiş yıllarda yaşanan iş kazaları da görsel olarak personellere izletilerek bilgi sahibi olmalarına olanak sağlandı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “İŞÇİLERİMİZİN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN DAHA ÖNEMLİ”

Düzenlenen eğitim programlarına katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediye olarak iş güvenliğine ve işçi sağlığına büyük önem verdiklerini söyledi. Verilen eğitimlerin personeller açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Tekintaş, “İşçimizin çalışırken güvenliğinin sağlanması ve sağlıklı olması bizim için her şeyden daha önemlidir. Bunun için tüm önlemleri alıyoruz. Tüm çalışanlarımızın güvenliği ve gerekli ortamı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışanlarımızın bu tür seminerlerden çok iyi faydalanmalarını istiyorum. Altınordu Belediyesi olarak genç ve vizyona sahip çalışanlarımız ile geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. Burada alacağınız eğitimler ile milletimize sunduğumuz hizmet kalitesini bir tık daha yukarıya çıkarmış olacağız” dedi.

ALANINDA UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN EĞİTİM VERİLDİ

Eğitim programları kapsamında A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Pınar Evli iş yasaları, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Gamze Demirbaş Erkan teknik konular, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Zülküf Ayan Tiryaki yangın konuları, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Arzu Şen Özdemir teknik konularda, İş Yeri Hekimi Osman Günay Eminoğlu ise sağlık ve ilk yardım konularında personele eğitim verdi.

Çeşitli konularda verilen eğitimlerin ardından eğitimlere katılan personeller İş Sağlığı ve Güvenliği alanında birçok konuda bilgi sahibi olduklarını belirterek ilk yardım alanında da bilgilerini geliştirdiklerini dile getirdiler.

HABER (1) HABER (3) HABER (4) HABER (5)

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>