Başkan Tekintaş: “Kan Stoklarını Arttırmak İçin Kan Bağışında Bulunmalıyız”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Ve Belediye Personelleri Kan Bağışında Bulundu

Azalan kan stoklarına destek vermek amacıyla belediye çalışanları ile birlikte kan bağışında bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kan bağışında bulunmanın vatani bir görev olduğunu, verilen kanlar sayesinde ise dışarıya bağımlılığın azalacağını söyledi.

HABER (1)

Ordu Kan Bağışı Merkezi tarafından azalan kan stoklarının arttırılması için yürütülen kampanyalar hız kesmeden devam ediyor. Kamu kurumlarında yapılan çalışmalar ile dönem dönem azalan kan stoklarının arttırılması hedefleniyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalara Altınordu Belediyesi tarafından da büyük destek veriliyor. Çalışmalar kapsamında Altınordu Belediyesi hizmet binasına kurulan ekipler vasıtası ile Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, birim müdürleri ve belediye çalışanları kan bağışında bulundu. Kurulan standa belediye çalışanlarının yanı sıra belediye de işlem yapan vatandaşlarda kan bağışına katkı sundu.

Başkan Tekintaş: “Kan Bağış Kampanyalarına Destek Vermeye Devam Edeceğiz”

Kan bağış kampanyasına katılarak kan veren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, kan ve kan ürünlerinin önemine vurgu yaparak belediye olarak bu zaman kadar sürdürdükleri kan bağışlarına gelecek yıl içerisinde de devam edeceklerini söyledi. Kan ve kan ürünlerinin ülke vatandaşlarından temin edilmesi için sağlığı elverişli olan herkesin kan bağışında bulunması gerektiğinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak periyodik olarak sürdürdüğümüz kan bağışlarına devam ediyoruz. Ordu Kan Bağış Merkezi’nin ihtiyacı olan ve sürekli bir şekilde sürdürdüğü kan bağış kampanyalarına her fırsatta katkı sunuyoruz. Bu kapsamda meclis üyelerimiz, birim müdürlerimiz ve personellerimizle kan veriyoruz. Yılda üç kez yaptığımız uygulamanın sonuncusunu gerçekleştirirken 2018 yılında da aynı uygulamayı sürdüreceğiz. Ülkemizin ihtiyacı olan kanı dışarıdan almak yerine ülkemizin insanlarından temin etmenin önemli bir görev olduğunu bilmeliyiz” dedi.

Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru Güven: “Altınordu Belediyesi Personeli Bizim Sürekli Bağışçılarımız Oldu”

Altınordu Belediyesi’nde periyodik olarak kurulan stantlarda verimli bir kampanya gerçekleştirdiklerini ifade eden Ordu Kan Bağış Merkezi Ekip Doktoru Gökay Güven, kurumlarda yapılan kampanyaların verimli geçtiğini belirtti. Altınordu Belediyesi tarafından verilen kan bağış desteğinin diğer kurumlara da örnek olacağını ifade eden Dr. Güven, “Altınordu Belediyesi’nde kurduğumuz stantla verimli bir kan bağış kampanyası gerçekleştiriyoruz. Önümüzün kış olması ve kanın sürekli bir ihtiyaç olması sebebiyle kan stoklarımızda azalma yaşanıyor. Bizlerde düzenlediğimiz bu tür ekip faaliyetleri ile kan stoklarını arttırmayı hedefliyoruz. Altınordu Belediyesi personelleri bizim sürekli bağışçılarımız oldu. Bu tür organizasyonlarda lider olan kurumlar diğer kurumlara da örnek oluyor ve kan bağışında bulunulmasına katkı sağlıyor” diye konuştu.

Personellerden Kan Bağışına Destek

Altınordu Belediyesi’nde gerçekleştirilen kan bağış kampanyasına birim müdürleri ve personelleri yoğun ilgi gösterdi. Kan bağış kampanyası kapsamında duygu ve düşüncelerini dile getiren birim müdürleri kurumlarda düzenlenen kan bağış etkinliklerinin önemli olduğunu vurguladılar. Kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğuna dikkat çeken birim müdürleri ve çalışanlar, herkesin kan bağışında bulunması gerektiğini sözlerine eklediler.

HABER (2) HABER (3) HABER (4)