BAŞKAN TEKİNTAŞ: “KARACAÖMER SANAYİ SİTESİ ŞEHRE NEFES ALDIRACAK”

ALTINORDU BELEDİYESİ KARACAÖMER SANAYİ SİTESİ HIZLA YÜKSELİYOR

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile istihdama ve şehrin nefes almasına büyük katkı sağlayacak olan Altınordu Belediyesi Karacaömer Sanayi Sitesinde devam eden çalışmalar kapsamında işyerleri şekillenmeye başladı.

Altınordu Belediyesi şehir içindeki küçük imalathanelerin şehir dışına taşınmasına yönelik hazırladığı ve geçtiğimiz aylarda temelini attığı Karacaömer Sanayi Sitesi inşaatına devam ediyor. Şehrin nefes almasına ve istihdama katkı sunacak proje ile Karacaömer Mahallesinde bulunan alana toplam 7 Milyon 153 bin TL’lik maliyetle, 22 bin 300 metrekare üzerine 9 blok 62 işyerinden oluşan sosyal alanlara sahip bir sanayi sitesi kuruluyor.

İŞYERLERİ ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI

İnşaatın tüm hızıyla sürdüğü projede yüklenici firma tarafından devam eden çalışmalarda çelik konstrüksiyonların tamamlanması ile tuğla örme ve sıva işlemlerine geçildi. Ekiplerin hummalı bir çalışma yürüttüğü sanayi sitesinde işyerleri şekillenmeye başlarken inşaatın ise kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “SÖZ VERDİĞİMİZ BİR PROJEYİ HAYATA GEÇİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Yapılacak olan sanayi sitesi ile şehrin içerisinde apartmanların altında kalan birçok işletmenin sanayi sitesine taşınacağını belirten Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu sayede şehrin nefes alacağını söyledi. 30 Mart Yerel Seçimleri öncesi söz verdikleri bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ve işletmeler için geniş bir çalışma alanı ortaya çıkaracaklarını dile getiren Başkan Tekintaş, “26 dönümlük bir arazi üzerine ulaşımı kolay olan bir sanayi sitesi inşa ediyoruz. Toplamda 56 yeni işyeri inşa edilecek site içerisinde 6 mevut işyeri ile toplam 62 sanayi dükkanı yer alacak. Yapılan bu hizmet ile şehir merkezinde bulunan ve 2014 Yerel Seçimleri öncesi söz vermiş olduğumuz ev altındaki tüm imalathaneleri şehir içerisinden çıkararak inşa edeceğimiz bu modern alanlara yerleştireceğiz. Biz yerel yöneticiler olarak milletin neyi beklediğini hangi öncelikleri beklediğini görerek yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu çerçevede inşa ettiğimiz alan geniş bir alanı kapsarken çalışan sayısının çok fazla olabileceği ve sosyal donatıları bir alan inşa ediliyor” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ALTINORDU BELEDİYESİ OLARAK KALİTEYİ EN ÜST DÜZEYDE TUTUYORUZ”

Karacaömer Sanayi Sitesi’nde çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş çalışmaları kısa sürede tamamlamak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Hayata geçecek olan proje ile şehrin nefes alacağını ifade eden Başkan Tekintaş, “Yüklenici firmamız çalışmalarına hızla devam ediyor. Önümüzde 4 aylık bir süre var ve bu süre içerisinde inşaatımızın büyük bir bölümünü tamamlayacağız. Yapılacak olan küçük işlemlerin sona ermesi ile işyerlerinin dizaynına da geçilmiş olunacak. Altınordu Belediyesi olarak tüm işlerde olduğu gibi sanayi sitesinin inşasında da hem çalışmayı hem denetimi hem de kaliteyi en iyi şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. İnşallah söz verdiğimiz zamanda sanayi sitesini hayata geçirmiş olacağız” diye konuştu.