Başkan Tekintaş: “Mahallelerimiz Şehirle Bütünleştirmek İçin Çalışıyoruz”

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan mahalle iftarları kapsamında Kızılhisar Mahallesi’ne kurulan iftar sofrası ile vatandaşlar hep birlikte oruç açtı.

Altınordu Belediyesi’nce düzenlenen mahalle iftarları kapsamında gönül sofrası bu kez Kızılhisar Mahallesi’ne kuruldu. Kızılhisar Mahalle meydanına kurulan kardeşlik sofrası ile Öceli, Yağızlı, Yaraşlı ve Burhanettin Mahallesi sakinleri aynı sofrada buluşarak Ramazan ayında birlik ve beraberlik ruhu içerisinde aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Düzenlenen iftar programına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, meclis üyeleri, birim müdürleri mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tekintaş: “Vatandaşlara Olan Sorumluluğumuzu Yerine Getiriyoruz”

Kızılhisar Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ramazan ayı içerisinde kardeşlik ve yardımlaşma duyguları ile vatandaşlarla bir arada olduklarını söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana mahallelerde önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Tekintaş, “Ramazan’ın bereketi ile gelen güzelliği, kardeşliği ve yardımlaşmayı paylaştığımız bu ayda vatandaşlarımızla bir arada oluyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana 3 yıl geçti ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Köylerimiz mahalleye dönüştü ve biz bu dönüşümün sadece ismen olmasını istemedik, mahalle olduktan sonra buraların hem hizmet olarak hem de şehirle olan bağlantısını üst seviyeye çıkarmak için çalıştık ve aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte eksiğimiz olabilir, her şeyi anında yerine getirememiş olabiliriz ya da söylendiği anda gerçekleşmemiş olabilir ama bu çalışmalar tek tek dikkate alınıyor ve bu doğrultuda bizi göreve getiren vatandaşlara olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” dedi.

“Mahallelerimizde 122 Kilometrelik Beton Yol Çalışmasına Başlıyoruz”

Bu güne kadar yapılan çalışmalar ile mahallelerdeki sorunların çözüldüğünü, yapılan planlama kapsamında da ilerleyen günlerde ihalesi tamamlanan 122 kilometrelik beton yol çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Başkan Tekintaş, “Yapılması gereken çalışmaların çok olduğunu bildiğimiz için her yıl yeni planlamalar yapılıyor. Beton yol ve özellikle çöp toplama sistemini hayata geçirerek mahallelerimizin rahatlatmasını sağladık. Yeni planlamalar yaparak toplamda 122 kilometrelik beton yol ihalesini yaptık. Önümüzdeki haftalarda imzalar atılarak çalışmalara başlanacak. Buradaki öncelikli hedefimiz kalabalık mahallelerimizin ana yollarla bağlantısını tamamlayıp vatandaşın ayağı çamura basmayacak şekilde düzenleme yapmak. Ayrıca zor bölgelerdeki ulaşımı kolay kılmaya devam ediyoruz. İkinci aşamada ise mahallede yaşamının heyecanını hissettiğiniz bir yapıya sahip olmanızı olanak sağlayacak çalışmaları sürdüreceğiz” diye konuştu.

Düzenlenen iftar programı yapılan duaların ardından sona erdi.

HABER (2) HABER (2) HABER (3) HABER (5) HABER

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>