BAŞKAN TEKİNTAŞ “MAHALLELERİMİZİN ÇÖP SORUNUNU ÇÖZDÜK”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Belediye olarak mahallelerimizin çöp sorununu çözüme kavuşturduk” dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Saraycık mahallesinde düzenlenen iftar programında mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Düzenlenen iftar programına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, Altınordu Belediye meclis üyelerinin ve çok sayıda mahalle sakinleri katıldı.

Başkan Engin Tekintaş, Belediye olarak temiz bir Altınordu için ekiplerimiz ile gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Başkan Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak çöp toplama sistemini dış mahallelerimize yerleştirmeye devam ediyoruz. Şuan için ekiplerimiz 92 mahallemizin büyük bir bölümünde temizlik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Ordu’nun Büyükşehir statüsüne kavuşmadan önceki Saraycık Beldesi ile bugünün Saraycık Mahallesi arasında dağlar kadar fark var. Saraycık mahallemiz geçmiş 10 yılda alamadığı hizmetleri aradan geçen 2 yıl içinde yaptık. Bundan sonra da bu mahallemize hizmete devam edeceğiz.

“KÜLTÜR MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILACAK”

Saraycık Mahallesinin ihtiyacını karşılayacak olan kültür merkezi için çalışmaların kısa süre içinde başlayacağını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “ Mevcut binayı kısa süre içinde yıkacağız. Yerine yapılacak yeni binada hem kültür salonu hem de işyerleri olacak. Yapılacak olan bu yeni Merkez Saraycık mahallemiz başta olmak üzere bu havza üzerinde bulunan mahallelerimizin ihtiyacını karşılayacak. Kültür Merkezimizin inşasını 2018 yılının sonuna kadar yapmayı planlıyoruz.

“BETON YOL VE SICAK ASFALT ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDECEK”

Altınordu Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan Sıcak Asfalt ve Beton yol çalışmasının Saraycık mahallesinin de önemli ölçüde istifade ettiğini ifade eden Başkan Engin Tekintaş, şuana kadar 6 km’lik bir yol ağında beton yol çalışması bir o kadar da sıcak asfalt çalışmasını saraycık mahallemizde uyguladık. 2017 yılı içinde Saraycık mahallemiz başta olmak üzere bu havza üzerinde bulunan mahallelerimizde Beton yol  ve sıcak asfalt çalışmamız devam edecek, diye konuştu.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>