BAŞKAN TEKİNTAŞ “MENEKŞE SOKAKTA”

 Altınordu Belediyesi, Taşbaşı Mahallesi Menekşe sokakta bulunan 19. yüzyıl otantik mimarisinin hakim olduğu iki adet tarihi evin restorasyon çalışmalarını hızla sürdürüyor.

            Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, devam eden restorasyon çalışmasını yerinde inceledi. Başkan Tekintaş’a incelemelerinde Altınordu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Erdinç Kul ve Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç eşlik etti.

 İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Tekintaş ,”Daha önce yaptığımız incelemede inşaatın ilk aşamasındaydık belli aksaklıklar vardı onların düzenlenmesi gerekiyordu şimdi tamamen şekil ortaya çıktı. Burada iki binayı restore ediyoruz. Bir tanesi 3 kat bir tanesi 4 kattır. Birisi 33 metrekare tabanlı yüksek bir bina birisi de 66 metrekare tabanlı 3 katlı olarak yapılıyor.” dedi.

            “Tarihi dokusu neyse onu yapıyoruz” diyen Başkan Engin Tekintaş,”Hiç bir şeyi değiştirmeden düzenini bozmadan ama bugünkü teknolojik imkanları da kullanarak daha verimli daha güzel bir hale getirme mücadelesi veriyoruz. Kullanımları halk nasıl istiyorsa öyle olacak. Hem bugünü yaşatalım hem de geçmişi buraya taşıyalım istediğimiz için daha dikkatli titiz bir çalışma yapıyoruz. Diğer yandan gördüğümüz aksaklıkları da bugün tespit ederek bundan sonraki süreci hızlandırmak durumundayız. Yakın süre içerisinde binaların dış mekanları kapatılmış olacak çatılar kapatılmış olacak ondan sonra iç dizaynına devam edeceğiz. Sadece bununla kalmayacağız aslında yine arsalarda mülkiyeti yada kullanımı elinde olan arkadaşlarımızla görüşerek buralara da aslına uygun binalar yapmayı düşünüyoruz. Bağış yada kamulaştırma yoluyla veya bize talep yoluyla diğer binaları da alıp hayata geçirmek istiyoruz. Çünkü menekşe sokak bizim için tarihi Ordu evlerinin olduğu bir sokak burayı turizme kazandırmamız,  hem de mevcut tarih dokusunu da hayata geçirerek eski Orduyu mutlaka gelenlere hissettirebilmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>