Başkan Tekintaş, “Ramazan Ayı’nın Bereketini Aynı Sofrada Yaşıyoruz”

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan mahalle iftarları kapsamında Boztepe Mahallesi’nde kurulan kardeşlik sofrasında bir araya gelen Orhaniye ve Kumbaşı Mahalle sakinleri Ramazan ayının birlik ve beraberliği içerisinde oruç açmanın heyecanını yaşadı.

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarları devam ediyor. Mahalle iftarları kapsamında kardeşlik sofrası bu kez Boztepe Mahallesi’ne kuruldu. Boztepe Mahallesi Çorbacıoğlu Sokak Cami yanında kurulan iftar sofrası, aynı zamanda Orhaniye ve Kumbaşı Mahalle sakinlerini de ağırladı. Kurulan iftar sofrasında gencinden yaşlısına çok sayıda vatandaş bir araya gelerek birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadı. Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan iftar programına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın yanı sıra AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, meclis üyeleri ve mahelle sakinleri katıldı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “KURULAN SOFRALAR RAMAZAN AYININ BEREKETİ”

Boztepe Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasında mahalle sakinleri ile birlikte oruç açan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, burada vatandaşlara hitap etti. Aynı sofralarda hep birlikte olmanın Ramazan ayının bereketi olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, “Bu sofraları kurmamızın temel sebebi zengin ve fakir demeden komşuları aynı sofrada buluşturabilmek. Ramazanın bereketi ve güzelliği bunlar, bu güzelliklerden istifade edebilmek için sofralarımızı mahallelerimizde kurmaya devam ediyoruz. Katkı sunun iş adamlarımızı da ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

BOZTEPE MAHALLESİ’NE BETON YOL MÜJDESİ

Boztepe ve Kumbaşı Mahalleleri’nde yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Tekintaş, Boztepe Mahallesi’ne yeni beton yol yapılacağının müjdesini verdi. Beton yollar ile ulaşımın daha konforlu hale geldiğine dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Boztepe Mahallesi, Kumbaşı Mahallesi ile birlikte bizim önem verdiğimiz yerlerin başında geliyor. Kumbaşı’nda belli başlı planlama ve çalışma sürüyor. Kumbaşı’nda yağmur sularının verdiği zararların bertaraf edilmesi için çalışmalar yapılıyor. Bunun dışında ayrıca Boztepe Mahallesi’nde ise yol çalışmaları sürdürülüyor ve özellikle bu bölgelerin ulaşım anlamında daha da rahatlaması için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Beton yollar ile ulaşım daha kolaylaştı ve yapılan ihalelerle Boztepe Mahallesi’nde yeni beton yollar yapılacak” diye konuştu.

“TEK İSTEDİĞİMİZ YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARINA KATKI SUNMANIZ”

Vatandaşların ilerleyen dönemlerde rahat edebilmesi için yol genişletme çalışmalarının önemli olduğunu bu çalışmalar sırasında ise vatandaşların çalışmalara katkı sunmasını arzu ettiklerini aktaran Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Yol çalışmaları yapılırken sizlerden tek istediğimiz yol genişletme çalışmalarına katkı sunmanız. Bu durumu bir görev olarak kabul etmenizi arzu ediyoruz. Çünkü sizler bu konuda fedakarlık yaparsanız ayağınız çamurdan, yolunuz problemden kurtulacaktır” şeklinde konuştu.

Düzenlenen iftar programı yapılan duaların ardından sona erdi.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4)

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>