BAŞKAN TEKİNTAŞ, SOSYAL PROJELERE DESTEĞİMİZ TAM

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “Afete Hazır Okul Projesi” kapsamında Atatürk ortaokulu öğrencilerine seminer verildi.

Projeye destek veren Altınordu Belediyesi bu kapsam AFAD ile ortak bir çalışma başlatarak 50’ye yakın öğrenciye acil durumlar karşısında yapılması gerekenler ile ilgili seminer düzenlendi.

Altınordu Belediyesi meclis toplantı salonunda Kültür sosyal işler personeli Kübra Kırca’nın sunumu ile düzenlenen seminere Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve AFAD yetkilileri katıldı.

“Belediye olarak Desteğimiz Tam”

Proje ile okulların afetlere karşı dirençli kurumlar haline getirilmesi hedeflendiğinin altını çizen Başkan Engin Tekintaş “ Afetlere karşı öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, muhtemel tehlikeler karşısında eğitim-öğretimdeki kesintinin minimum seviyede tutulması ve güvenlik kültürü oluşturulması için proje çok önemli. Altınordu Belediyesi olarak projeye destek verdik, vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Proje’nin Hedefi”

“Bireyden başlayarak toplum tüm kesimlerine afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olmaları için afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık yaratmak , yaşadıkları mekânda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, afet ve acil durum planlarının yapılmasına yönelik bilgilendirme yaparak, alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, bireylerin afet eğitimi alabileceği mekânları yaygınlaştırmak ve kolay ulaşabilecekleri altyapıları kurmak, ülke genelinde çeşitli kanallarla verilen afet eğitimlerini standart hale getirmek, uluslararası organizasyonlar tarafından gerçekleştirilen çalışmalardan da yararlanmak ve yeterli bilgi, tecrübeye sahip akredite olmuş eğitim yolları oluşturmak amaçlanmaktadır”

Seminer sonrası öğrenciler AFAD araçlarında olası afet durumunda kullanılacak malzemeleri incelediler..

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>