Başkan Tekintaş: “Söz Verdik Yapıyoruz”

2. Sanayi Sitesi Sil Baştan

Altınordu Belediyesi, Karapınar Mahallesi 2. Sanayi Sitesi’nde Yapacağı Sıcak Asfalt Ve Alt Yapı Çalışmalarına Start Verdi

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Karapınar Mahallesi 2. Sanayi Sitesi’nde yılların sorunu haline gelen yol ve alt yapı çalışmalarına neşter vuracak olan çalışmalara başladıklarını belirterek, “2. Sanayi Sitesi’nde 4 km’lik sıcak asfalt çalışması gerçekleştiriyoruz” dedi.

HABER (10)

Altınordu Belediyesi yaşanabilir bir Altınordu inşa etmek amacıyla şehirde değişim ve dönüşüme devam ediyor. Bu kapsamda yıllardır yol ve alt yapıda sıkıntıların yaşandığı Karapınar Mahallesi 2. Sanayi Sitesi ise sıcak asfalta kavuşuyor. Yapılacak 4 km’lik sıcak asfalt, alt yapı ve çevre düzenlemeleriyle 2. sanayi sitesi modern bir alana dönüşecek.

Başkan Tekintaş, Sanayi Sitesi Yönetimi İle Bir Araya Geldi

Sıcak asfalt ve alt yapı çalışması öncesi söküm işleminin gerçekleştirildiği 2. Sanayi Sitesi’ni ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindeki heyet Ordu 2. Sanayi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Baş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Gerçekleşen ziyarette, yapılacak olan çalışmalar değerlendirildi.

Başkan Tekintaş: “Söz Verdiğimiz Bir Çalışmayı Daha Hayata Geçirmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz”

Gerçekleşen görüşmenin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindeki heyet alt yapı ve sıcak asfalt çalışmalarının yapılacağı 2. Sanayi Sitesi içerisinde incelemelerde bulundu. 2. Sanayi Sitesi’nde yapılacak olan çalışmaları değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “İstihdamın, otomotiv sanayisi ve mobilyacı esnafının gözbebeği olan 2. Sanayi Sitemizde yapacağımız çalışmaların hazırlıklarını tamamladık. Kazı çalışmalarına başladığımız alanda asfalt için gerekli olan tüm çalışmalarımızı bu süreçte bitirmiş olacağız. Bir yandan çevre düzenlemesini bir yandan yolların giriş ve çıkışlarını belirleyerek modern bir sanayi sitesini milletin hizmetine sunacağız. Hedefimiz evimize girer gibi sanayiye girmek. Ama maalesef şuan ki durum içler acısı. Hurdalığa dönmüş, baktığınız zaman mezbelelik görüntüsü veren, ne ülkemize ne de ilimize yakışmayan bir alan ile karşı karşıyayız. Biz hem bu durumu ortadan kaldıracağız hem de düzenleme getirerek çöp ve hurda toplamayı sağlayacağız” diye konuştu.

“Sanayi Sitesi Modern Bir Yapıya Kavuşacak”

Sanayi Sitesi içerisinde bulunan yol ağının 4 km’lik asfalta kavuşacağını ifade eden Başkan Tekintaş, bu çalışmaların ardından çevre düzenlemesi, yağmur suyu hatları, baskı beton ve bina giydirme işlemeleri gerçekleştireceklerini belirtti. 30 Mart yerel seçimlerinde söz verdikleri bir çalışmayı daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Başkan Tekintaş, “Sanayi Sitesi kendi içerisinde çok gelişti ve çevre düzenlemesi yeniden oluşmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi ana ulaşım ile ilgili tüm çalışmalarını tamamladı. Bizde gelişen ve büyüyen sanayi sitesinde tüm önlemleri alarak hiçbir ayrım yapmadan 4 km’lik asfalt çalışması gerçekleştireceğiz. Asfalt çalışmasının ardından yağmur suyu kanalları ve çevre düzenlemesini yapacağız. Asfaltın ardından bina yüzlerinin tek renge dönüşmesi ve kaldırımların baskı beton olması için gerçekleştireceğimiz çalışmaları tamamlayarak 2. Sanayi Sitesi’ni, sanayi esnafımızın layık olduğu bir alana dönüştüreceğiz. 30 Mart yerel seçimlerinde gündeme aldığımız ve çalışmalarının tamamladığımız bir hizmeti daha hayata geçirmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Baş: “Kanayan Yaraya Neşter Vuruldu, Başkan Tekintaş’a Teşekkür Ediyoruz”

Karapınar Mahallesi 2. Sanayi Sitesi’nde yapılacak olan çalışmaların kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Ordu 2. Sanayi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Baş ise konuşmasında 30 yıllık bir soruna neşter vurulduğu için Altınordu Belediye Bakanı Engin Tekintaş’a teşekkürlerini iletti. Çalışmaların tamamlanması ile Ordu’ya yakışan bir sanayiye kavuşacaklarını aktaran Başkan Baş, “Sanayi sitemizin 30 yıldır geciken asfalt ve alt yapı çalışmalarına başlandı. Bu çalışmalarından dolayı sanayi sitesi esnafı adına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizlerle ilgilenerek kanayan bir yaraya neşter vurdular. İnşallah çalışmaların kısa sürede bitmesi ile Ordu’ya yakışır bir sanayiye kavuşmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6) HABER (7) HABER (8) HABER (9) HABER (11)