BAŞKAN TEKİNTAŞ “SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü düzenlenen açılış programı ile okçuluk faaliyetlerine başladı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün desteği ile Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü düzenlenen açılış töreni ile okçuluk faaliyetlerine başladı. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen açılışa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve bedensel engelli sporcular katıldı. Açılışı gerçekleştirilen okçuluk faaliyetleri ile bedensel engelli sporcuların okçuluk sporuna kazandırılması hedefleniyor.
TEKİNTAŞ: “SPORA DESTEĞİMİZ SÜRECEK”
Okçuluk faaliyetleri açılış törenine katılan Atınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, spora her zaman destek vereceklerini söyledi. Ordu’da sürdürülen spor faaliyetlerine okçuluğu da eklemekten mutluluk duyduklarını dile getiren Tekintaş, “Okçuluk ata sporumuz ve bu sporun yaşatılması ile ilgili çalışmaların başlaması bizi mutlu ediyor. Okçuluk ata sporu, aslında zihinsel gelişim ve bedensel gelişime katkı sağlayan bir sporun yapılabilmesi için bir başlangıç günü. İlimizde sürdürülen faaliyetler kapsamında okçuluğun da olması son derece önemliydi. Bu çalışmalara bizimde belediye olarak katkı sunmamız gerektiğinde biz hep buradayız. Bu faaliyetin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
GENÇ: “ORDU ATA SPORLARINDA İPİ GÖĞÜSLEYECEKTİR”
Altınordu ilçesinde okçuluk faaliyetlerinin başlaması ile birilikte Ordu’nun ata sporlarında adından söz ettireceğine inandığını ifade eden Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Geçtiğimiz günlerde ilimizin spor malzeme eksiklikleri yönünde Spor Bakanlığımız’dan talepte bulunmuştuk ve bunun sonucunda bir TIR dolusu malzeme gelmişti. Gelen TIR’ın içerisinde bir çok spor alanındaki malzemelerin yanı sıra okçuluk sporu ile ilgili malzemelerde vardı. Fatsa ve Ünye ilçemizde okçuluk sporu aktif durumunda, biz Altınordu ilçemizde de bu spor aktif olsun diye çalışma başlattık. Bu doğrultuda çalışmalarımız yerinde bulundu ve destek gönderildi. Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’ndeki engelli kardeşlerimiz için okçuluk sporunun başlatmış bulunuyoruz. Bundan dolayı çok mutluyuz. İnşallah en kısa sürede Ordu ilinin okçuluk faaliyetlerinde önemli çalışmalar yaparak ses getireceğine ben inanıyorum. Bu sporu yapacak sporcularımıza kolaylıklar diliyorum. Okçuluk basit bir spor olarak gözükse de zor bir spor ve uzun uğraşlar gerektiriyor. Ata sporlarımız olan atıcılık ve güreşte Ordu önemli işler yapıyor. Bu sporlara okçuluğu da eklediğimiz de Ordu ata sporlarında ipi göğüsleyecektir” diye konuştu.