Başkan TEKİNTAŞ; "Turizm Haftası" dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

baskan1Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ; 15-22 Nisan tarihlerini kapsayan “Turizm Haftası” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Binlerce yıllık tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle Altınordu’nun önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğuna değinen Başkan TEKİNTAŞ, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Tüm dünyada olduğu gibi, dinamik bir yapıya sahip olan, hızla büyüyen ve diğer sektörlerin de gelişmesine yardımcı olan turizm sektörünün, ilimizde de gereken ilgiyi görüp güçlü bir yapıya kavuşması beklenen bir süreçtir. Turizm; artık deniz, kum ve güneşten ibaret değil. Ordu’nun doğal çevresi ve kültürel miras alanındaki dikkate değer zenginliğini düşündüğümüzde, birçok şehirden daha avantajlıyız.

baskanİlimizin kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması noktasında, Altınordu Belediyesi  olarak toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla kültürel mirasımıza sahip çıkıyoruz. Aynı zamanda, Altınordu’nun turizm katsayısını yükseltecek ve tanıtımına katkı sağlayacak her projenin de en büyük destekçisiyiz. Yeşil yolculuk ve yayla turizmini geliştirmek amacıyla hazırlanan DOKAP Turizm Master Planı içerisinde ilimizde yer almaktadır. Bu plan doğrultusunda Ordu’nun kültürel ve doğal değerlerinin dokümanının çıkarılması, turizm çeşitliğinin değerlendirilmesi, tanıtımının sağlanmasına yönelik yönetim planlarının ve uygulama koşullarının belirlenmesi hedeflemektedir. Kültür mirasımızın korunarak gelecek kuşaklara aktarılması, eksiklerimizin giderilmesi, turizm etkinliklerinin çoğaltılması, turizm alanındaki hedeflerimize daha kısa sürede ulaşılmamıza yardımcı olacaktır. Bu düşüncelerle, turizm haftasında vatandaşlarımızı imkanları ölçüsünde turizm etkinliklerine katılmaya davet ediyor, başta turizm sektöründe hizmet verenler olmak üzere tüm hemşerilerimin Turizm Haftası’nı kutluyorum.” Dedi