Başkan Tekintaş: “Vatan İçin Şehit Olan Evlatlarımızın İsimlerini Yaşatmak İstiyoruz”

Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Altınordu Belediyesi tarafından Durugöl Mahallesine yapılan parka Şehit Sefa Kabakkaya isminin verilmesi kararlaştırıldı.

HABER (1)

​​​​​​​​​Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Altınordu Belediye Meclis Salonu’nun da yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından başlanan Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ile ilgili meclis üyelerine bilgiler verilirken bir önceki meclis kararı okunarak oylandı. Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Meclis toplantısında gündeme alınan Durugöl Mahallesi’ndeki yeni parka isim verilmesi maddesi oylanarak görüşülmek üzere komisyona gönderilmesi kabul edildi. Bu kapsamda Durugöl Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve tamamı ahşap oyun gruplarından oluşan parka geçtiğimiz günlerde Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya’nın isminin verilmesi görüşülmek üzere komisyona gönderildi.

Başkan Tekintaş: “Şehitlerimizin İsimlerini Yaşatmamız Gerekiyor”

Altınordu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu genelinde park ve yeşil alan yapılması kapsamında önemli çalışmalara imza attıklarını ve şehre birçok park kazandırdıklarını dile getirdi. Bu kapsamda Durugöl Mahallesi’ne modern ve tamamı ahşaptan oluşan bir park inşa ettiklerini ve bu parka vatan için şehit düşen Ordulu Piyade Sözleşmeli Er Sefa Kabakkaya’nın ismini vermek istediklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Vatani görevi sırasında şehit düşen Ordulu evladımız Sefa Kabakkaya’ya Allah’tan rahmet, acılı ailesine de başsağlığı diliyorum. Biz daha önce yaptığımız parklara şehitlerimizin ismini verdik. Bu vatan için canını veren evlatlarımızın ismini yaşatmamız gerekiyor. Bizde Durugöl Mahallesi’nde yapımını tamamladığımız parkımıza şehidimizin ismini vermeyi planlıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından Şehit Sefa Kabakkaya isminin verilmesi yönündeki teklifi aile ile görüştükten sonra parkımıza vermek istiyoruz” dedi.

“Yol Genişletme Ve Beton Yol Çalışmalarında Vatandaşlarımızın Duyarlılık Göstermesini İstiyoruz”

Meclisin gündem dışı konuşmasında belediyenin hizmetlerine değinen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, bu çalışmaların en önemlilerinden bir tanesinin beton yol olduğunu belirtti. 2014 Yerel Seçimlerinden bu yana 140 km beton yolu vatandaşın hizmetine sunduklarını ifade eden Başkan Tekintaş, 2018 yılı sonunda bitirilecek olan 152 km’lik beton yol projesinin ise aralıksız devam ettiğini vurguladı. Beton yol çalışmaları esnasında yol çalışması gerçekleştirdiklerini, bu çalışmalar sırasında ise vatandaşların duyarlılık göstermeleri gerektiğine dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Altınordu olarak beton yol çalışmalarında tarihi bir süreç yaşıyoruz. 2014 Yerel Seçimlerinden bu yana 140 km beton yol çalışmasını milletimizin hizmetine sunduk ve 152 km’lik beton yol çalışmasına da devam ediyoruz. Biz bu çalışmaları yaparken vatandaşlarımızdan duyarlılık göstermesini istiyoruz. Eğer, biz çalışmaları yaparken bize yol vermeyen olursa o yolu yapmaktan vazgeçiyoruz. Bu durumu tüm muhtarlarımızla, kurum-kuruluşlarla ve vatandaşlarımızla paylaşıyoruz ve hassasiyet göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın ise 5 Ocak Cuma günü yapılması kararlaştırıldı.

HABER (1) HABER (2)