Başkan Tekintaş, Vatandaşa Sıcak Çorba İkram Etti

20.01.2018

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş Sabahın İlk Işıkları İle Birlikte Pazarcı Esnafına Ve Vatandaşlara Çorba İkramında Bulundu

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, sabahın erken saatlerinde işe gitmek ve bir takım işlemelerini yapmak için yola çıkan vatandaşlar ile Cumartesi pazarında ürün satan pazarcılara çorba ikramında bulundu.

HABER (8)

Altınordu Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geçtiğimiz yıllarda ‘Soğuk Günlerin Sıcak İkramı’ sloganıyla başlattığı “Çorba İkramları” devam ediyor. Altınordu Belediyesi bu kapsamda yaptığı uygulama ile şehrin çeşitli mahallelerinde kurulan Cuma, Cumartesi ve Çarşamba pazarlarında soğuk kış günlerinde vatandaşlara ve pazarcı esnafına çorba ikramında bulunuyor.

Ders Çalışan Öğrenciler Unutulmadı

Uygulama kapsamında öğrencileri de unutmayan Altınordu Belediyesi, Gazi İl Halk Kütüphanesi, Altınordu İlçe Halk Kütüphanesine ve Ordu Gençlik Merkezine kurduğu stantlarla öğrencilere her gün çorba ikramı yapıyor. İşlerine gitmek ve çeşitli işlemlerini yapmak için evlerinden çıkan ve kahvaltı yapma fırsatı bulamayan vatandaşlar ise Altınordu Belediyesi’nin geleneksek hale getirdiği çorba ikramından memnun kalıyor.

Başkan Tekintaş Çorbaları Kendisi Doldurdu

Sabahın ilk ışıkları ile birlikte Altınordu Belediyesi yanında kurulan çorba ikram çadırına gelen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, burada vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu. Vatandaşlara kendi doldurduğu çorba bardaklarını ikram eden Başkan Tekintaş, kendilerinin başlattığı ve geleneksel hale getirdikleri çorba ikramı uygulamasının bundan sonra da devam edeceğini söyledi.

Başkan Tekintaş: “Soğuk Kış Günlerinde Vatandaşlarımıza Çorba İkram Ediyoruz”

Yaz aylarına kadar sürecek olan sıcak çorba ikramı ile vatandaşların soğuk kış aylarında içini ısıtacak bir uygulama gerçekleştirdiklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Şehrin belirli bölgelerinde vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi için kurulan halk pazarları belli günlerde çok yoğun oluyor. Kış aylarında havaların soğuması ile birlikte pazarcı esnafımızın iş ve işlemleri ise daha da zorlaşıyor. Bizde yaptığımız çorba ikramı uygulaması ile hem uzak mahallelerden gelen pazarcı kardeşlerimizin hem de alışverişe gelen vatandaşlarımızın bu soğuk günlerde içini ısıtıyoruz. Biz bu uygulamaya her yıl olduğu gibi bu yılda devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın memnuniyeti hepimizin memnuniyetidir. Bu soğuk günlerde sürdürdüğümüz çorba ikramı uygulamamız yaz aylarına kadar devam edecek” dedi.

Pazarcılardan Başkan Tekintaş’a Teşükkür

Ordu Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Cengiz Üzüm soğuk kış aylarında yapılan sıcak çorba uygulamasının pazarcı esnafını çok mutlu ettiğini belirtti. Hayata geçirilen çorba ikram uygulaması için tüm pazarcılar adına Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkür eden Üzüm “Altınordu Belediyesi tarafından soğuk kış aylarında uygulanan sıcak çorba ikramı yapılması sabahın erken saatlerinde zorluk yaşayan pazarcı esnafımız için vazgeçilmez bir uygulama. Bu kapsamda Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve ekibine sabahın erken saatlerinde ürün satmak için Pazar kuran abilerimize ve ablalarımıza sıcak çorba ikramında bulundukları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Tekintaş Pazarcıların Sofrasını Oturdu, Sorunlarını Dinledi

Çorba dağıtımının ardından Cumartesi Pazarı esnafını ziyaret eden Başkan Tekintaş, dış mahallelerden gelerek doğal ürün satan pazarcılarla bir araya gelerek sohbet etti. Pazarcıların kahvaltı sofrasına davet edilen Başkan Tekintaş, ikram edilen çayı içerek vatandaşların sorunları dinledi.

Vatandaş Uygulamadan Memnun

Cumartesi günleri kurulan ve doğal ürünlerin satıldığı pazarda tezgah kuran vatandaşlarda hem çorba ikramından hem de Başkan Tekintaş’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Sıcak çorba uygulamasının kendileri için çok güzel olduğunu ifade eden pazarcılar Başkan Tekintaş’a ise teşekkürlerini ilettiler.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5) HABER (6) HABER (7) HABER (8)