BAŞKAN TEKİNTAŞ VATANDAŞLARI DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ

BAŞKAN TEKİNTAŞ VATANDAŞLARI DAHA DUYARLI OLMAYA DAVET ETTİ

Geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel ile birlikte sahil şeridinde oluşan kirliği Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa bir süre içinde temizledi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Vatandaşların bundan sonra daha dikkatli olmalarını isteyerek, Çöplerin mutlak suretle çöp konteynerlerine atmalarını istedi.
Yapılan çalışma ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, şunları söyledi. “ Şuan temizlenmiş haliyle yeni bir sahil şeridi görüyoruz. Ancak bir hafta önce ise, El arabasından, ağaç parçacıklarına kadar aklınıza ne geliyorsa burada mevcuttu. Bizler buranın temizlenmesi için bir emek sarf ediyoruz. Ekiplerimiz sahil şeridinin eski temiz görünümüne kavuşması için bir hafta hiç durmadan aralıksız çalıştılar. Bizlerin temiz olarak bıraktığı alanların vatandaşlarımız tarafından korunarak temiz bırakılmasını istiyoruz, dedi.

DERELER KİRLETİLMEMELİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vatandaşların derelere çöplerini atmamalarını konusunda bir kez daha uyararak, sözlerine şöyle devam etti. “ Vatandaşlarımız çöplerini derelere atmamaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz. Derelere atılan her bir çöp direkt olarak denize geliyor ve ortaya bu manzara çıkıyor. Bizler 1 Ocak itibari ile her mahallemizden çöp toplama işlemine başlayacağız.Bu tarihten itibaren bu olumsuzlukların tekrarlanmayacağını düşünüyoruz.

ÇEVREYİ KORUMALIYIZ

Çevre temizliğinin her alanda önemli olduğunun altını çizen Başkan Tekintaş, açıklamalarına şöyle devam etti. “ Her doğaya atılan çöp bizim için tehlike arz ediyor. İçme suyundan tutunda bir çok alanda kirliğin yaşanmasının tek nedeni duyarsızca çevreye atılan çöplerdir. Vatandaşlarımızın bu uyarılarımızı dikkate alarak çöplerini doğaya atmamalarını istiyoruz” dedi.