BAŞKAN TEKİNTAŞ “ VEFAKÂR GENÇLİK, FEDAKÂR ECDADININ İZİNDE”

2 3 4Sarıkamış Harekatının 102. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Ordu Valiliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Boztepe’de  “Sarıkamış Şehitlerini Anma” programı düzenlendi.

Sarıkamış’ta donarak şehit düşen 90 bin askeri anmak için yoğun kar yağışı altında Boztepe’de düzenlenen anma programına katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “  Vefakâr Gençlik, Fedakar Ecdadının ”izinde olduğunu söyledi.

Başkan Engin Tekintaş, düzenlenen anma programında  “  102 yıl önce, bizim burada hissettiğimiz soğuktan daha fazlasını hissederek hayatları pahasına ülkemizi savunan 90 bin şehidimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Şehitlerimiz için düzenlenen bu etkinlikte emeği olan başta Ordu Valiliğimize, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğümüze ve Üniversiteli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki, bu nöbet kutsal ve tarihi bir nöbettir.102 yıl önce Sarıkamış’ta hayatlarını ortaya koyarak şehit olan vatan evlatlarımız ile ne kadar övünsek azdır. Siz gençlerimizinde iyi bilmesi gerek bu vatan bize kolay emanet edilmedi. Buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu vatan asla bölünmeyecek, Bayrak asla inmeyecek, ezan asla susmayacak ve vatanın birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı asla ve asla hiç kimse  engellenemeyecek. Bizim üzerimizde oyun oynamak isteyenler bilmeli ki, bu gençler var oldukça, bu fedakâr milletimiz var oldukça, biz bir ve kardeş oldukça bu millet hiç bir zaman esaret altında olmayacak” diye konuştu.

Program daha sonra Şehitlerimiz için okunan kuran tilaveti ile  saygı nöbeti sabaha kadar devam etti.

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>