BAŞKAN TEKİNTAŞ; YAPI DENETİM FİRMALARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapı denetim firmalarının temsilcileriyle bir araya geldi.
Gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcısı Fatih Evli ,İmar ve Şehircilik Müdürü Erdinç Kul, Ruhsat ve Denetim Müdürü Hüseyin Gökbulut’un yanı sıra Altınordu’daki yapı denetim firmalarının temsilcileri katıldı.
Toplantıda yapı denetim firma temsilcilerinin sorunlarını dinleyen Başkan Engin Tekintaş, “İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz hızla yapılanıp faaliyete başladı. Ruhsat işlemleri en hızlı şekilde çözülüyor. Bu kapsam da Belediye olarak hızlı bir çalışma yürütüyoruz. Altınordu ilçemizin daha da gelişmesi, gelişirken de modern bir yapıda gelişmesini sağlamalıyız. Bu kapsam da bizler Belediye olarak elimizden gelen çalışmayı fazlasıyla yapıyoruz, diye konuştu.
YAPI DENETİM FİRMALARI SORUMLULUKLARININ BİLİNCİNDE OLMALI
Yapı denetim firmalarının sorumluluklarının bilincinde olması gerektiğini ifade eden Başkan Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti. “Yapı denetim firmaları olarak sorumluluklarınız büyük. Bu sorumluluğun farkında olarak bu şehri büyüteceğiz. Karşılıklı fedakarlık yapmamız lazım” diye konuştu.
İmar ve Şehircilik Müdürü Erdinç Kul ise, “Başvuru evrakları eksiksiz olan projeleri bekletmiyoruz. Zaman zaman eksiklikler yaşanabilir. Ancak karşılıklı anlayış çerçevesinde sorunlarımız çözebiliriz. Yapı denetim firmaları olarak bize destek olursanız, birlikte iyi işler yaparız” dedi.
Toplantıda yapı denetim firmalarının temsilcileri soru cevap şeklinde sorunlarını aktardılar.