03.01.2018

Başkan Tekintaş: “Yeni Sistem Yeraltı Çöp Konteynerleri İçin Kapı Kapı Dolaşarak Vatandaşları Bilgilendiriyoruz”

Altınordu Belediyesi Ekipleri, Yeraltı Çöp Konteyner Sisteminin Doğru Kullanımına Yönelik Bilgilendirme Çalışmaları Gerçekleştiriyor

Altınordu Belediyesi tarafından hayata geçirilen yeraltı çöp konteyner sisteminin bilinçli kullanılması amacıyla belediye ekiplerince kapı kapı dolaşılarak vatandaşlara uygulamanın nasıl kullanılacağı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgiler anlatılıyor.

HABER (2)

Altınordu Belediyesi modern, çağdaş ve yaşanabilir bir Altınordu parolası ile başlattığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Temiz ve modern bir çevre bilinci ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi halk sağlığını korumak, çevreyi temiz tutmak, pis koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla çöp konteynerlerinin yeraltına alınması sürecini hayata geçirdi. Geçtiğimiz günlerde uygulamaya başlanan yeraltı çöp konteyner sisteminde ise çalışmalar birçok mahallede tüm hızıyla uygulanmaya devam ediyor.

Vatandaşa Yeraltı Çöp Konteyner Uygulaması Anlatılıyor

Altınordu’da 5 bölgede uygulanacak olan, trafik yoğunluğunu azaltacak, amortisman ve mazot giderlerinden tasarruf sağlayacak yeraltı çöp konteyneri sistemi vatandaşın hizmetine sunulurken, uygulamanın daha iyi kullanılabilmesi içinde belediye ekiplerince bilgilendirmeler yapılıyor. Yeraltı çöp konteynerlerinin yerleştirildiği mahallelerde kapı kapı dolaşan ekipler, sistemin aksamaya uğramaması adına kullanım şekli, çöplerin ayrıştırılması ve konteynerlere yanıcı madde atılmaması konularında vatandaşa bilgi veriyor.

Başkan Tekintaş: “Hayata Geçirdiğimiz Yeraltı Çöp Konteyner Uygulamasında Çok Olumlu Geri Dönüşler Alıyoruz”

Vatandaşların yeraltı çöp konteyner sistemini kullanırken uymaları gereken kuralların belediye ekiplerince kapı kapı dolaşılarak anlatıldığını aktaran Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapılan çalışma dolayısıyla çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtti. Yeraltı çöp konteyner sisteminin Altınordu’nun birçok mahallesinde uygulanmaya başladığını ifade eden Başkan Tekintaş, “İlçe genelinde birçok mahallemizde yeraltı çöp konteyner sistemini hayata geçirmeye devam ediyoruz. Yeni sistem konusunda vatandaşlarımızın bilgilenmesine katkı sağlamak açısından çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz konteynerlerin bulunduğu bölgelerdeki evleri kapı kapı gezerek bilgilendirme yapıyorlar. Yapılan bilgilendirmelerde çöp konteynerlerinin kullanımı, çöp ayrıştırmaları ve sistemin getirdiği faydalardan bahsediliyor. Yerüstü konteynerlerin kaldırıldığı alanlarda çöp atmak için sadece yeni sistem uygulanıyor, bu sebeple vatandaşlarımızın belirlenen yerler dışına çöp atmaması gerekiyor. Ekiplerimizin yaptığı bilgilendirmeler vatandaşlarımız tarafından oldukça olumlu karşılanıyor. Yaptığımız hizmetlerde aldığımız olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi Ve Yapılan Bilgilendirmeler Vatandaşı Mutlu Etti

Uygulamayı değerlendiren vatandaşlar ise yeraltı çöp konteyner sisteminin çok doğru bir proje olduğunu belirterek çevre sağlığı açısından önemli olduğunu belirtiyorlar. Uygulamanın bilinmeyen yönlerinin kapı kapı dolaşılarak anlatılmasının da kendilerini son derece mutlu ettiğini ifade eden vatandaşlar Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4) HABER (5)