BAŞKAN TEKİNTAŞ, YURTDIŞI GEZİSİNİ DEĞERLENDİRDİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Almaya gezisi sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Belediye Başkan yardımcıları Aydın Şaşmaz ve Fatih Evli ile birlikte Almanya’ya giden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Almanya’da yaşayan Ordulular ile bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Birlik ve Beraberliğin en güzel örneğinin sergilendiği ve Ordulular’ın hep bir arada oldukları bir ortam gördüklerini bunun da kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Merkezi Almaya’da bulunan Yurtdışı Ordulular Dernek Başkanı Sefa Yüce tarafından organize edilen bazı programlara da katılan Başkan Tekintaş, “Geçtiğimiz hafta sonu Almaya’da bazı incelemelerde bulunmak üzere Başkan yardımcılarımız ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyaretimiz esnasında buradaki Ordulular başta olmak üzere iş adamları ve dernek başkanları ile bir araya geldik. Burada edindiğimiz izlenimleri ilçemizde nasıl yapabilirizi konuştuk. Ancak şunu açıkça söyleyebilirim ki; özellikle Almanya’da yaşayan Ordulu hemşehrilerimiz arasında çok güçlü bir bağ var. İnşallah bu güçlü bağ gerek dernekler vasıtasıyla, gerekse yurtdışında yaşayan Ordulular’ın önde gelen isimleri tarafından korunacaktır” diye konuştu

DERNEK BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yurtdışı Ordulular Dernek Başkanı Sefa Yüce’ye teşekkür eden Başkan Tekintaş, “Gezimiz boyunca bizlere gösterdiği yakın ilgiden dolayı Sefa Yüce’ye ve Yurt dışı Ordulular Dernek üyelerine, Mehmet Şaşmaz’a Osman Şahin’e bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü çok teşekkür ediyorum. Onların oradaki birlik ve beraberlik için ne kadar önemli olduklarını bu vesile ile bir kez daha görmüş olduk” şeklinde konuştu.