BAŞKAN TEKİNTAŞ’IN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Mevlid Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

            Mevlid Kandili’nin Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Başkan Engin Tekintaş, mesajında şunları kaydetti: “Bütün İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı peygamber efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini; geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum.

            Her şeyden önce Mevlid Kandilinin  dünyaya ve ülkemize barış getirmesini diliyoruz. Coğrafyamızda, ülkemizde; dünyada, maddi manevi yardıma muhtaç tüm insanların sorunlarına bir umut ışığı olmasını diliyorum. Bilindiği gibi O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz. Mevlid Kandili’ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.

              Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura vesile olmasını diliyor; hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.” 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>