BAŞKAN TEKİNTAŞ’IN “MİRAÇ KANDİLİ” MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

   Başkan Tekintaş, yayımladığı mesajında “Sevgili Peygamberimizin, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandili’nin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat sunduğuna inanıyorum” dedi.

 Başkan Tekintaş, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Miraç; Peygamber Efendimizin, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuğu ifade eder. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed(s.a.v)’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir.  Öylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bu itibarla Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine hayırlı olmasını diliyorum.”

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>