BAŞKAN TEKİNTAŞ’TAN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ” MESAJI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlandı.

  Başkan Tekintaş, yayımladığı mesajında “8 Mart Dünya kadınlar Günü’nün de kadına yönelik şiddetin son bulmasını, cinayetlerin sona ermesini, istismarların son bulmasını temenni ediyorum” dedi.

 Başkan Tekintaş, kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmez değerlerinden biri olduğunu belirterek,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyada Birleşmiş Milletler tarafından 1977 yılında ilan edilmiş olup, tüm dünyada kadınların haklarının savunulduğu, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerinin dile getirildiği, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

          Kadınlar, toplumsal ve ekonomik yaşamın ayrılmaz bir parçası, toplumun en küçük birimini oluşturan ailenin temel unsurudur.

          Kadınlarımız tarihimizin derinliklerinden günümüze kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her devirde feragat ve fedakarlıkların en yücesini yapmışlardır.

          Kurtuluş Savaşında; kanını, canını, emeğini ve evladını memleketin kurtuluşuna ve bağımsızlığına adamıştır.  Bu ülkenin Mehmetçiklerini dünyaya getiren binlerce şehit analarının içinde olduğu onurlu kadınlarımız, özverili ve üretken çalışmaları ile aileyi ve toplumumuzu şekillendiren en önemli varlıktır.

             Hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, her konuda ve her zaman desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren; sevginin, şefkatin, özverinin simgesi olan kadınlarımıza başarı, mutluluk ve sağlık dileyerek “Dünya Kadınlar Gününü” kutluyorum” ifadelerini kullandı