BAŞKAN TEKİNTAŞ’TAN BAKAN EROĞLU’NA TEŞEKKÜR

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Altınordu İlçesine verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Bakan Eroğlu, çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Ordu’da Altınordu Belediyesi tarafından projelendirilen Bakan Veysel Eroğlu’nun 2014 yılında yaptığı Ordu gezisinde çok beğendiği ve üstlendiği Civil Irmağı – Mostar Köprüsü’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Tekintaş, Bakan Eroğlu’nun Mostar köprüsünde gerçekleştirdiği incelemenin ardından projenin en kısa sürede tamamlanması yönünde talimat verdiğini belirtti.

Başkan Tekintaş, yaptığı açıklamada, ” Orman ve Su işleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ilimizde sunduğu katkılar dolayısıyla teşekkür ediyorum. Bizim prestij projelerimizden bir tanesi olan Mostar Köprüsü ile ilgili hazırladığımız projemizi sayın Bakanımıza 2014 yılında gerçekleştirdiği Ordu ziyaretinde sunmuştuk. Sayın Bakanımız projeyi begendiğini ve bu projeyi bakanlık nezdinde yapmak istediklerini ifade etmişti. Sayın Bakanımızın talimatlarıyla projeye hızlı bir şekilde başlandı. Hafta sonu ilimizi ziyaret eden Bakanımız Mostar Köprüsünde incelemelerde bulundu. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. İncelemeler sırasında köprünün bir an önce bitirilerek Altınordulu hemşehrilerimizin hizmetine sunulması için talimat verdi. En kısa sürede hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Civil köprüsü üzerinde yine yaya köprüsü projemiz var. Onlarla ilgilide proje çalışmalarımız devam ediyor.”şeklinde konuştu.