BAŞKAN TEKİNTAŞ’TAN CHP VE MHP’YE ZİYARET

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN TEKİNTAŞ:”65 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLAMASI YAPIYORUZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, ” 2015 yılından beklentilerimiz son derece yüksek. Toplamda 65 Milyon TL’ye yakın bir yatırım planlaması yapıyoruz” dedi.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)’nin Ordu İl ve Altınordu İlçe Başkanlıklarını ziyaret etti.
Başkan Tekintaş’a ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz ve Fatih Evli, Özel Kalem Müdürü Nusret Aykut, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.
Başkan Tekintaş ilk olarak CHP İl Başkanı Cemil Cebeci ve CHP Altınordu İlçe Başkanı Mustafa Kemal’i ziyaret etti.
BAŞKAN CEBECİ: “GÜZEL İŞLERİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Ziyarette konuşan Başkan Cebeci, Belediye Başkanı Tekintaş ve beraberindekilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ” Bu ziyaretinizden dolayı yönetim kurulum adına teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. İyi olanın her zaman yanında destekçiyiz. Muhalefet olarak ta eksikleri söylemekte bizim görevimizdir. Ordu bizimdir. Güzel işlerin her zaman yanındayız” dedi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ÇALIŞMALARIMIZI GECE GÜNDÜZ SÜRDÜRÜYORUZ”
CHP Ordu İl Başkanı Cemil Cebeci’nin ardından konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini belirtirken, “Türkiye’nin demokratik yapısında önemli bir yer tutan ana muhalefet partisinin hem İl hemde Altınordu İlçe Başkanlığını ziyaret etmek istedik. Biz her zaman doğruyu birlikte savunabilmeliyiz. Varsa bir eksiklik bunun bize iletilmesinden daha çok mutluluk duyuyoruz. Onun düzeltilebilmesi içinde elimizden gelen gayreti sarf etmeye devam ediyoruz. Meclisimizde bulunan 9 CHP’li Meclis Üyesi arkadaşlarımızın bize verdiği desteğin son derece faydalı bir sonuç getirdiğini ifade etmek istiyorum. Onun için arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu şehir bizim. Altınordu yeni kurulan bir ilçe, dolayısıyla bundan sonraki süreçte çok güzel ve özel çalışmalara imza atmamız gerekiyor. Bizde bu çerçevede şuana kadar meclisimizden aldığımız tüm güç ve yetki ile dokuz aylık süreyi millete hizmet için gece gündüz demeden çalışarak sürdürmeye devam ediyoruz. 2015 yılından beklentilerimizin son derece yüksek olduğunu ifade etmek istiyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte asfalt, kaldırım ve beton yol ile ilgili çok ciddi bir yatırım yapacağız. Toplamda 65 Milyon TL’ye yakın bir yatırım planlaması yapıyoruz. Bunun büyük bir bölümü 2015 yılı içerisinde tamamlanacaktır. Bir kısmı da 2016 ile 2017 yılına sarkarak devam edecektir. Şehrin özellikle alt yapısını OSKİ ve Büyükşehir Belediyemiz planlamaya devam ederken, bizde yağmur suyu kanalları ve kaldırımları, diğer birimlerle entegrasyon içerisinde iş birliği yürüterek tüm çalışmaları tek elden doğru sonuçla yürütmeye devam ediyoruz. Kaynak üretmeye çalışıyoruz” diye konuştu
“SİYASİ PARTİLERİMİZİN DESTEĞİ ÖNEMLİ”
Geçmişten kalan tahsilatları sürdürmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Tekintaş, “İş yeri ruhsatsızlığı çok yüksek orandaydı bunu minimize etmeye çalışıyoruz. Bu zamana kadar yaklaşık 3 Bin 300 denetim yaptık. Bunun 1117 tanesi ruhsatsız tespit edildi. Bunların 700 tanesini ruhsata dönüştürdük. Bir yandan da denetimlere devam ediyoruz. Bu noktada tüm siyasi partilerimizin, kamuoyunun ve sivil toplum kuruluşlarının desteğinin çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Çalışmalarınızda sizlere de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
MHP İL BAŞKANI YILMAZ: “SİZLERE BU DÖNEMİNİZDE TEKRAR BAŞARILAR DİLİYORUM”
Başkan Tekintaş ve beraberindekiler CHP ziyaretininin ardından MHP’yi ziyaret etti.
Başkan Tekintaş ve beraberindekileri burada MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ve Altınordu İlçe Başkanı Osman Sıldır ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
Ziyarette konuşan MHP İl Başkanı Yılmaz, Başkan Tekintaş ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, ” Bilindiği üzere 2014 yerel seçimlerinde bizlerde MHP olarak Altınordu Belediye Başkanı Adayımız ile birlikte seçim çalışmaları yürüttük. Vatandaşımızın taktiridir ki, Altınordu Belediyesi’ni Adalet ve Kalkınma Partisi’ne layık görmüşlerdir. Bizlerde her daim siyasi parti olarak hizmetlerin takipçisi olacağız. Sizlere bu döneminizde tekrar tekrar başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

TEKİNTAŞ: ” SORUMLULUĞU MİLLETİMİZ ADINA ALDIK”

Başkan Tekintaş, İl Başkanı Yılmaz’ın ardından yaptığı konuşmada, ” Öncelikle MHP İl ve Altınordu İlçe Başkanımız ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Altınordu İlçemizin çok özel çalışmalarını sizler ve katkı sunan meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meclisimizde bulunan 3 MHP’li Meclis üyesi arkadaşımızın vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Tabii ki siyaset demokratik ortamda seçimle tescilleniyor. 30 Mart seçimlerinde milletimiz taktirini bizim verdiğimiz mesajlar ve bizim yapmayı planladığımız çalışmalar ile ilgili sunduğumuz bilgileri tasdik ederek bir karar verdi. Biz bu sorumluluğu bütün millet adına almış olduk. Asıl hedef bu birlikteliği süresi içerisinde millet adına milletin hizmeti adına kullanabilmektir. Çalışmaları sürdürüyoruz. Bu süreçte de milletimizden, meclisimizden ve siyasi partilerimizden gelen desteğe teşekkür ediyorum. Özellikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.