BAŞKAN TEKİNTAŞ’tan OGC’ye ZİYARET

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi Hizmet Binası’nın çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını ve Ordu Yalı Camii önünde bulunan tuvaletlerin yer altına alınarak bu alanda yeni bir düzenleme yapacaklarını söyledi.
Ordu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç eşlik etti.
Ziyarette Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindekileri Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri ve basın mensupları karşıladı.
Başkan Tekintaş, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız Recep Aydın ve Yönetimine bir kez daha hayırlı olsun diyorum. Yeni görev döneminin ekibiyle ve üyeleriyle beraber sağlık içerisinde bu dönemi sürdürmesini diliyorum. Bugüne kadar destek ve işbirliği içerisinde belediye olarak yürüttüğümüz çalışmaların duyurulmasından verdikleri emeğe teşekkür ediyorum. Altınordu ilçemizde bizler bir çok alanda yeni düzenlemelere çalışmalara devam ediyoruz. Yakın süre içerisinde modern belediye binasını inşa etmek üzere yer teslimi yapıp çalışmaları başlatmış olacağız. Cumartesi pazarının olduğu bölgeyi hem belediye binası, mevcut haliyle mescidin yeni düzenlenmesi, hanım kardeşlerimize söz verdiğimiz projenin uygulanması ve pasaj olarak yeni çarşıda ve Cuma pazarında yer alan esnaflarımızın özellikle bizim yer göstermemiz sonrasında talep edenlerin yerleştirilebileceği bir pasaj uygulamasını birlikte yürüteceğiz. Dış mekanını da inşallah Altınordu İlçemize, milletimize yakışır bir ön bahçe düzenlemesiyle farklı bir hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“TUVALETLERİ YER ALTINA ALACAĞIZ. KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK”
Yalı Camii önünde gerçekleştirilecek düzenlemeyle ilgili konuşan Başkan Tekintaş, burada bulunan ayakkabı bakım ve tamirini yapan vatandaşların mağdur edilmeyeceğini ifade ederken, “Yalı Camii önünde bulunan tuvaletleri yer altına almayı planlıyoruz. Yer üstünde herhangi bir şey kalmayacak şekilde zemini komple meydan haline getireceğiz. Çalışmayı kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde başlatacağız. Buradaki yer alan lostra salonundaki arkadaşlarımızı mağdur etmemek için yer planlaması yapıyoruz. Önce onları yerleştireceğiz. Ondan sonra Mayıs ayı bitimine kadar Yalı Camii önünü yeni bir düzene kavuşturmuş olacağız” şeklinde konuştu.