BAŞKAN TEKİNTAŞ’TAN ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİNE MÜJDE…

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN TEKİNTAŞ:

“ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİNİ BİR  MERKEZDE TOPARLAYACAĞIZ”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği,Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Dernekleri’ni ziyaret etti.

Başkan Tekintaş’ı Türkiye Muharip Gaziler Derneği ziyaretinde, Başkan Ali Gümüşkaya, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’nde Başkan Hasan Kaplan, Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği’nde  Başkan Şenel Şahin ve Dernek üyeleri karşıladı.

Başkan Tekintaş, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, Şehit ve Gazi Derneklerini bir araya toparlamak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Kısa süre içerisinde Şehit ve Gazi derneklerini bir arada olacağı bir yapı inşa edeceklerinin altını çizen Başkan Tekintaş, “Şehit ve Gazi derneklerimizin sıkıntılarını iyi biliyoruz. Yıllardan beri gelen bir takım sorunların önüne geçebilmek amacı ile ilk olarak bu dernekleri bir bina altına toplamayı ve geçmişten gelen bu sıkıntıları en kısa zamanda yapacağımız çalışmalar ile bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

PROJE HAZIRLIĞI İÇİNDEYİZ

Başkan Tekintaş, konuşmasında  “İnsan hayatında bulunduğu işler vardır. Bunların en yücesi, en güzeli, en makbulü şehitlik ve gaziliktir. Sizler de bu gazilik mertebesine ulaştınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsek, sizlerin yaptığını ne kadar övsek bizim için azdır. Bu ülkenin ayakta kalabilmesi, bu ülkenin geleceğe taşınabilmesi için şehitlerimiz ve gazilerimiz bizim en önemli varlıklarımızdır. Bu kapsamda derneklerimizin var olmasını sağlayan bu mekanların sadece bir birliktelik merkezleri olduğunu unutmamak lazım. Altınordu Belediyesi olarak sizlerin bu fiziki şartlarını iyileştirmek amacı ile bir proje hazırlığı içindeyiz. Diğer Gazi ve Şehit Derneklerimizi bir mekan içinde tutabilecek ve işleyişini daha sağlıklı yapabilecek bir çalışma içindeyiz” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

 Ülkemizin bağımsızlığının kazanılmasında gözlerini bile kırpmadan hayatlarını ortaya koyan şehit olan veya gazi olan bütün şehitlerimize Allah’dan rahmet dileyen Başkan Tekintaş, sözlerine şöyle devam etti. “ Bu vatan uğruna şehit olan vatan evlatlarımıza Allahtan bir kez daha rahmet diliyoruz. Ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazi kardeşlerime de bundan sonraki hayatlarında sağlık ve sıhatler diliyorum”

Öte yandan Dernek Başkanları Başkan Tekintaş’a gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı teşekkür etti.