Başkan Tekintaş’tan Türk Kızılay’ına Kurban Bağışı

Türk Kızılayı tarafından ‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganıyla başlatılan ‘Vekaletle Kurban Kampanyası’na destek veren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Kızılay’a kurban bağışında bulundu.

HABER

Vizyonunu, Türkiye’de ve dünyada insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak olarak belirleyen ve toplumda yardımlaşmayı geliştirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Türk Kızılay’ı faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda ‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganıyla ‘Vekaletle Kurban Kampanyası’ başlatan Türk Kızılay’ına vekaletle kurban bağışında bulunanların sayısı da her geçen gün artıyor. Türkiye’nin her yerinden yoğun ilgi gören kampanyaya Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından da destek verildi. Başkan Tekintaş, 2017 yılı kurban vekaletini Türk Kızılayı’na bağışladı.

Başkan Tekintaş: “Kızılay Bizim Gözbebeğimiz”

Türk Kızılay’ı Ordu Şube Başkanı İlhan Sağsen kampanya kapsamında Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı ziyaret etti. Başkan İlhan Sağsen’i makamında kabul eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, burada yaptığı konuşmada 2017 Kurban vekaletini Türk Kızılayı’na bağışladığını söyledi. Ülke olarak yardımlaşmaya özen gösterildiğini aktaran Başkan Tekintaş, “Kızılay bizim gözbebeğimiz ve olmazsa olmazımız. Bu açıdan Türk Kızılay’ı ulusal ve uluslar arası her türlü yardımın, problemli görülen yerlerdeki sıkıntıların ve durumların giderilmesi için faaliyetlerine devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın et yiyebilmesi, gıda alabilmesi gibi ihtiyaçların giderilmesi için yapılan faaliyetler dolayısıyla başta Kızılay Genel Başkanı olmak üzere ekibinin gösterdiği gayretlere teşekkür ediyorum. Bu yardımlaşma konusunda ülkemizin ve Cumhurbaşkanımızın hassasiyeti var. Bizlerde gerek bireysel gerekse kurum olarak mutlaka desteklerimizi sürdürmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın yurt içi ve yurt dışında kurban bağışlarını esirgememelerini istiyoruz” dedi.

Gerçekleşen ziyarette konuşan Türk Kızılay’ı Ordu Şube Başkanı İlhan Sağsen’de bağışlanan kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirtti. Sağsen ayrıca bağışlarından dolayı Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a teşekkürlerini iletti.

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>