BAŞKAN TEKİNTAŞ’TAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE “KARİYER” KONFERANSI

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilere yönelik “Kariyer” konulu konferans verdi.

Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) Lebibe Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen konferansa Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, eşi Münire Tekintaş, KYK Lebibe Ergin Karlıbel Kız Öğrenci Yurt Müdürü Hasan Karabina, Altınordu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yurt Müdürü Hasan Karabina, “Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı Liderlik Semineri dolayısıyla kariyer konulu konferasnsı vermek üzere yurdumuza davet ettik. Davetimizi kırmadığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Yurt Müdürü Hasan Karabina’nın ardından programa konuşmacı olarak katılan Altınordu Belediye Başkanı Tekintaş,” Siyasette 25 yılı geride bıraktım. Bu zaman zarfı içerisinde mensubu olduğum partinin en alt kademesinden en üst kademelerine kadar görev aldım.

Bugün sizin karşınıza Belediye Başkanı olarak gelmiş bulunuyorum. Belediye Başkanı olarak Ordu Üniversitemizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.Bizim hedefimiz buraya gelen öğrencilerimizi en iyi şekilde eğitim-öğretimini devam ettirmesini sağlamaktır.

GELECEĞİ SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE İNŞA EDİYORUZ

Yeni kurulan bir Üniversite olan Ordu Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana zorlu bir süreç geçirmiştir. Ancak, şuan ülkemizin sayılı üniversitelerinden birisi konumuna gelmiştir. Bu süreç içerisinde yerel yöneticiler olarak bizlerde elimizden gelen desteği sonuna kadar verdik, vermeyede devam edeceğiz. Bir Ülkenin geleceğe daha emin ve sağlam temeller atması, eğitimden geçmektedir. Sizlerin burada aldığınız eğitim geleceğimiz için önemlidir.

ÖĞRENCİLERDEN ALTINORDU’YA TAM NOT

Sohbetin ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Öğrencilerin sorularını içtenlikle cevaplandıran Başkan Engin Tekintaş, zaman zaman da yaptığı esprilerle salonda samimi ortam oluşturdu. Birçok öğrenci Altınordu Belediyesini yakından takip ettiklerini ifade ederken, geride kalan 1 yıllık dönemde birçok konuda ciddi yatırımların hayata geçtiğini söylediler.
Program sonrasında Yurt Müdürü Karabina, Altınordu Belediye BaşkanıEngin Tekintaş’a çiçek takdim etti.