Başkan Tezcan: “Belediyeler Hizmet Erki Kurumlardır”

17.10.2018

Başkan Tezcan, Projeleri Yerinde İnceledi

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Altınordu Belediyesi tarafından yapımı devam eden projelerle ilgili inceleme gezisi düzenledi.

haber (5)

Altınordu Belediyesi yaşanabilir bir Altınordu için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehrin gelişimine katkı sunan projelere imza atan Altınordu Belediyesi bu projelerin tamamlanması için hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, devam eden projelerde incelemelerde bulundu. Çalışmaların incelendiği gezide Başkan Tezcan’a Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz, personeller ve firma temsilcileri katıldı.

Çalışmalarda Sona Gelindi

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan’ın inceleme gezisi kapsamında ilk durağı şehrin nefes almasına imkan sunacak ve apartman altı imalathaneleri tek çatı altına toplayacak olan Karacaömer Sanayi Sitesi oldu. Burada incelemelerde bulunan Başkan Tezcan, son durum hakkına yetkililerden bilgi aldı. Başkan Tezcan buradaki incelemelerin ardından modern pazarlar parolası ile inşa edilen Şirin Pazar ve Karşıyaka Pazar çalışmalarını yerinde inceledi.

Yaşlı Yaşam Merkezi Ve Muhtarlık Evi Projeleri Gün Sayıyor

Pazar yeri incelemesinin ardından Cumhuriyet Mahallesi’ne geçen Başkan Tezcan burada ilk olarak Ordu mimarisi ile yapılan ve içerisinde spor salonu, gençlik merkezi ve lokal gibi alanlar bulunan Kadınlar Lokali ve Muhtarlık Evi projesini gezdi. Kadınlar Lokali ve Muhtarlık Evi’ndeki incelemelerin ardından Başkan Tezcan’ın son durağı yaşlıların dolu dolu zaman geçirmelerine imkan sunacak olan ve kısa süre içerisinde hizmete açılması planlanan Yaşlı Yaşam Merkezi oldu. Buradaki incelemelerin ardından gezi sona erdi.

Başkan Tezcan: “Birçok Projeyi Hayata Geçirdik Ve Geçirmeye De Devam Edeceğiz”

Projelerin incelendiği gezinin ardından açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, çoğu projenin hizmete hazır hale geldiğini söyledi. Belediyelerin çok amaçlı bir kurum ve hizmet erki olduğunu aktaran Başkan Tezcan, “Karacaömer Sanayi Sitesi gidişatını inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldık. Sanayi sitesinde sona geldik. Çok az bir eksik var, bu eksikleri de kısa zamanda tamamladıktan sonra halkımızın hizmetine sunacağız. Şirin Pazar projesinde gidişatımız gayet hızlı ve güzel. Şu anda betonlama, çatı kaplama ve diğer çalışmalar yapılıyor. Şirin Pazar kısa zamanda hizmete sunacağımız projeler arasında yer alıyor. Kadınlar Lokali ve Muhtarlık Evi ile Yaşlı Yaşam Merkezi’ndeki işlemler tamamlanmak üzere. Çoğu proje artık hizmete hazır hale geldi. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Aynı tempoda bu işleri bitirip bir an önce hizmete sunmayı planlıyoruz. Belediye çok amaçlı bir kurumdur, hizmet erkidir. Ama aynı zamanda da birçok alanda vatandaşın doğrudan yapmadığı işleri bizzat yapmak zorundadır. Belediye halka hizmet etmek zorundadır. Bizlerde bu kapsamda halkımıza hizmet etmek için birçok projeyi hayata geçirdik ve geçirmeye de devam edeceğiz” dedi.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4) haber (5) haber (6) haber (7)