Başkan Tezcan: “Engellilerimizin Hayatlarını Kolaylaştırmak İçin Çalışıyoruz”

03.12.2018

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, “Bedensel ve zihinsel farklılıklarımızı birer engel olarak değil, hayata başka yönlerden açılan değişik pencereler olarak görmeliyiz” dedi.

haber

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Engelli vatandaşların toplumsal yaşama katılmaları için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini ve bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini aktaran Başkan Tezcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bedensel ve zihinsel farklılıklarımızı birer engel olarak değil, hayata başka yönlerden açılan değişik pencereler olarak görmeliyiz. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.

Yarınlarına güvenle bakabilen mutlu ve huzurlu bir toplum yapısına ulaşmak, engelli-engelsiz tüm vatandaşlarımızın sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sağlanması ile mümkün olacaktır.

Bizlerde bu bağlamda engellerin kalkması adına belediyecilik anlamında durmaksızın çalışıyoruz. Yaptığımız her çalışmada engellileri düşünerek hareket etmeye, onların hayatlarını kolaylaştırmaya özen gösteriyoruz.

Bu düşüncelerle Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli vatandaşlarımızı kucaklıyor; yürekleri sevgi ve hoşgörü ile dolu olan engellilerimize sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”