Başkan Tezcan, Yapımı Devam Eden Park Ve Yeşil Alanları İnceledi

20.11.2018

Altınordu Belediyesi Park Ve Yeşil Alan Çalışmalarına Devam Ediyor

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Altınordu Belediyesi tarafından yapımı süren ‘Seyran Park’, ‘Sırrı Tercan Çocuk ve Edebiyat Parkı’ ile ‘Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulunarak parkların en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

haber (1)

Şehrin nefes almasına olanak sağlayan park ve yeşil alanlar inşa eden Altınordu Belediyesi 30 Mart Yerel seçimlerinden bu yana yaptığı çalışmalarla Altınordu’ya 22 yeni park ve yeşil alan kazandırdı. Park ve yeşil alan çalışmalarına ara vermeden devam eden Altınordu Belediyesi, bu kapsamda Bucak Mahallesinin çehresini değiştirecek olan Seyran Park, Durugöl Mahallesinde modern görünümü ile göz dolduran ‘Sırrı Tercan Çocuk ve Edebiyat Parkı ile Durugöl Mahallesinde çocukların trafik eğitimi alacakları Trafik Eğitim Parkı’ndaki çalışmalarını ise aralıksız sürdürüyor.

Park Ve Yeşil Alanlar Gezildi

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, yapımı devam eden park yeşil alan çalışmalarını yerinde görmek amacıyla inceleme gezisi düzenledi. Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz ve ilgili birim müdürlerinin de yer aldığı gezi programı, Altınordu’nun yoğun nüfuslu mahallelerinden olan Bucak Mahallesi 363. Sokak yanında yeniden inşa edilen Seyran Park projesinin incelenmesi ile başladı.

Buradaki incelemelerini tamamlayan Başkan Tezcan daha sonra Durugöl Mahallesine geçti. Burada 2 bin 500 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam 5 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve modern bir görünüm kazanan Sırrı Tercan Çocuk ve Edebiyat Parkı’nı gezdi.

Gezi kapsamında son olarak çocuklara trafik eğitimlerinin verileceği Trafik Eğitim Parkı incelendi.

Başkan Tezcan: “Çok Amaçlı Modern Parklar İnşa Ediyoruz”

İnceleme gezisinin ardından açıklamalarda bulunan Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, yapımı devam eden parkların en kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Çok özel, çocukların ve yetişkinlerin keyifli zamanlar geçireceği parklar inşa ettiklerini ifade eden Başkan Tezcan, “Altınordu Belediyemiz tarafından yapımı devam eden park ve yeşil alan çalışmalarını görmek, hangi aşamada olduklarını tespit etmek amacıyla inceleme gezisi düzenledik. Gezi kapsamında ilk olarak Bucak Mahallesinde yapımı süren Seyran Park’ta incelemelerde bulunduk. Ekipler tarafından parkımızdaki çalışmalar hızla devam ediyor. Parkımız bittiğinde Bucak Mahallesinin özel ve çok amaçlı alanlarından bir tanesi olacak. Bu kapsam da hem çocuklarımız hem de yetişkinlerimiz keyifli zamanlar geçirecekler. Durugöl Mahallemizde inşa ettiğimiz Sırrı Tercan Çocuk ve Edebiyat Parkı ise görünümü ile son derece modern bir park haline geldi. Bu parkımızda Seyran Park gibi çocuklarımıza ve yetişkinlerimize hizmet verecek. Durugöl Mahallesinde çalışmalarına başladığımız bir diğer park ise içeriği farklı olan Trafik Eğitim Parkı. Parkımızda çocuklarımıza trafik eğitimini aşılayacak özel çalışmalar yer alacak. Çocuklarımız parkta hem eğlenecek hem de öğrenecek. Amacımız hava koşulları el verdiği sürece hızlı bir çalışma yaparak en kısa sürede tüm parklarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunmak” dedi.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4) haber (5) haber (6) haber (7) IMG_1546 15 (1) 15 (2) 15 (3) 15 (4) 15 (5) 15 (6)