Başkan Tezcan’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

HABER (2)

Mesajında, milli mücadelenin çok zor şartlar altında gerçekleştiğini ifade eden Başkan Tezcan, Türk milletinin tüm bu zor şartlara rağmen egemenliğini kazanarak Cumhuriyet’i ilan ettiğini belirtti. Millet olarak en önemli görevin Cumhuriyet’i korumak ve ecdadın mirasına sahip çıkmak olduğunu aktaran Başkan Tezcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Türk milletinin cesareti, yiğitliği ile kazanılan milli mücadele tarihte eşine çok az rastlanır bir başarıdır. Milletimiz, kurtuluş mücadelesi sırasında yaşanan tüm zorluklara rağmen istiklalinden vazgeçmeyerek kayıtsız şartsız egemenliğini ve Cumhuriyet’i kazanmıştır. Cumhuriyetimiz, çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir bağımsızlık mücadelesidir. Hiç şüphe yok ki istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyeti korumak ve ecdadımızın mirasına sahip çıkmak en önemli vazifemizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”