Başkan Tezcan’dan Regaip Kandili Mesajı

06.03.2019

Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

HABER

Mesajında, mübarek gün ve gecelerin İslam alemi için çok büyük önem taşıdığını ifade eden Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, barış ve huzurun sağlanması için bu gecelerin en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini söyledi. Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili’nin tüm İslam Coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni eden Başkan Tezcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi olan Regaip Gecesini idrak ederek bir kez daha üç aylara ulaşmanın sevincini yaşayacağız. Bu dönemlerde toplumumuzdaki şefkat, merhamet ve yardımlaşma duyguları en üst noktaya ulaşır. Barış ve huzurun sağlanabilmesi için bu günlerin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir.

Recep, Şaban ve Ramazan aylarında insanların Allah’a yaklaşma gayretleriyle birlikte yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri de artar. Bu da toplumsal huzurun, birlik ve beraberliğin gelişmesine vesile olur. Regaip Kandili aynı zamanda Rabbimizin rahmet ve ihsanının bollaştığı bir gecedir. Bereket, feyiz ve rahmet kapılarının açık olduğu Regaip Kandili, tüm Müslümanlar için eşsiz bir fırsattır.

Bu vesile ile Regaip Kandilinin İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesini temenni eder, başta Altınordulu hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Regaip Kandilini kutlarım.”