BAŞKAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Üniversitesi öğrencileri buluştu.

Hekimoğlu Erkek Öğrenci Yurdunda düzenlenen “Başkan Üniversite Öğrencileri ile Buluşuyor” programında üniversite öğrencileri ile bir araya gelen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş “15 Temmuz’da yaşananların bir darbe girişimi olmadığını amacın devleti tamamen ele geçirmek olduğunu belirterek, Hainlerin 15 Temmuz Akşamı tek hedefin devletin tamamen ortadan kaldırılması olduğunu” söyledi.

Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yaptığı açıklamada “ Öncelikle siz değerli üniversite öğrencileri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlimiz ve Altınordu ilçemize tekrar hoş geldiniz. Yaşadığınız şehrin Belediye Başkanı olarak bugün siz üniversite öğrencilerimiz ile bir aradayız. Şunu ifade etmek istiyorum. Ülkemiz 15 Temmuz gibi alçak bir darbe girişimine maruz kalmış ancak, bu millet sayesinde bu darbe girişimi berteraf edilerek, hainlere gereken ders milletimiz tarafından verilmiş, verilmeye devam edilmektedir. Ülkemiz geçmişten bu yana bir çok darbe girişimine maruz kalmıştır. Silahlı kuvvetlerimizin içine sızan bazı hainlerin ülkeye, insanlığa ve demokrasimize karşı geçmiş alışkanlıklarını yinelemek için harekete geçmişlerdi. Vatandaşlarımız geçmiş yıllarda yaşanan darbelerin acısını ve ülkemize kaybettirdiklerini çok iyi bildiği için böyle bir kalkışmaya karşı geldi. Toplara, tüfeklere, uçaklara karşı vatan millet sevgisiyle vücutlarını siper ettiler. İlk defa ülkemizde siyasi partilerimiz ve her türlü siyasi partiye sahip yediden yetmişe kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı herkes sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıktı. Hainlere gereken dersi verdi. Kendi halkına, kendi güvenlik güçlerine silah sıkan bizim askerimiz olamaz. O bir grup asker vatan hainidir. Bizim askerimiz vatan evlatlarımız görevinin başında. Bizim askerimiz halkına, Meclis’ine,bomba atmaz, silah sıkmaz, halkının üzerine tank sürmez. Bunu yapan Türk askeri olamaz, ancak asker kıyafeti giymiş teröristler olabilir” diye konuştu.

“15 Temmuz unutturulmamalı”

Darbe girişimi esnasında ve sonrasında yaşananları öğrencilere anlatan Başkan Tekintaş, “Bu anlattıklarımı asla unutmayın. 15 Temmuz ve bu destanı yazan şehitlerin yaşadıkları dünyaya ders oldu. Sizler gelecek güzel günlerin aydınlık yarınların asil sahiplerisiniz. Yaşananları iyi öğrenin ve arkadaşlarınıza öğretin” şeklinde konuştu.

Daha sonra üniversite öğrencilerin yaşadıkları sorunlar ile ilgili istişarelerde bulunan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Kurum olarak öğrenci kardeşlerimize kapımız sonuna kadar açık, dedi.

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>