Başkan Vekili Şaşmaz, Aşure Günü Etkinliğine Katıldı

Altınordu Belediye Başkan Vekili Aydın Şaşmaz, Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şubesi tarafından düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katıldı.

HABER (2)

Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şubesi Muharrem ayı içerisinde geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliğini bu yılda sürdürdü. Nizamettin Mahallesi’nde bulunan Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şubesi’nde gerçekleştirilen Aşure Günü etkinliğine çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Vekili Şaşmaz: “Her Zaman Bir Ve Beraber Olacağız”

Programa katılarak davetlilerle bir araya gelen Altınordu Belediye Başkan Vekili Aydın Şaşmaz, can’ların aşure sofrasına ortak oldu. Aşure Günü vesile ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Vekili Şaşmaz, her fırsatta Alevi Kültür Dernekleri ile bir ve beraber olmaya devam edeceklerini söyledi.

Düzenlenen Aşure Günü etkinliğinde bir konuşma gerçekleştiren Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şube Başkanı Tuncay Özenç ise konuşmasında günün anlam ve önemine vurgu yaptı. Muharrem ayı ve Aşure Günü ile ilgili tarihsel bilgilere yer veren Özenç, programa katılarak kendileri ile birlikte olan herkese teşekkürlerini iletti.

Alevi Kültür Dernekleri Ordu Şubesi tarafından gerçekleştirilen Aşure Günü etkinliği yapılan dualar ile sona erdi.

HABER (1) HABER (3) HABER (4)