Başkanlar Tekintaş Ve Tezcan Pazar Projelerini Gezdi

31.12.2018

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Altınordu Belediyesi tarafından yapımı devam eden ‘Şirin Pazar’ ve ‘Karşıyaka Pazar’ projelerinde incelemelerde bulundu.

haber (1)

Altınordu Belediyesi tarafından vatandaşların daha modern ve daha sağlıklı alanlarda alışveriş yapabilmeleri için hayata geçirilen ‘Şirin Pazar’ ve ‘Karşıyaka Pazar’  projelerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda çalışmaların sürdüğü alanları ziyaret eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan ve Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şaşmaz son durum hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Gerçekleşen inceleme gezisinde ilk durak Şirinevler Mahallesi’nde inşa edilen ‘Şirin Pazar’ projesi oldu. Burada çalışmaları yerinde gören Başkanlar Tekintaş ve Tezcan daha sonra Karşıyaka Mahallesi’ne geçerek ‘Karşıyaka Pazar’ projesini inceledi.

Başkan Tekintaş: “’Karşıyaka Pazar’ Ordu’nun En Güzel Pazarlarından Bir Tanesi Olacak”

Karşıyaka Pazar projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, projenin Ordu’nun en güzel pazarlarından bir tanesi olacağını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirdiklerini aktaran Başkan Tekintaş, “Projede 75 metrekareden 195 metrekareye kadar iş yerleri mevcut. Proje bittiği zaman Ordu’nun en güzel pazar mekanlarından bir tanesi olacak. Pazar yerinde işyerlerinin yanı sıra lokantası, sosyal tesisi, yer altı tuvaleti ve engelli asansörü de bulunacak. Yaklaşık 4 bin 500 metrekare alan üzerine kurulan pazar yerinin Ordu ve Altınordu halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Başlayan çalışmalar aynı güzellik ve hızla devam ediyor. Yapımı tamamlandıktan sonra esnaflarımızı burada ki dükkanlara taşıyarak ticaretlerine devam etmelerini sağlayacağız. Altınordu Belediye Başkanımız Celal Tezcan ve ekibine teşekkür ediyorum. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

“’Şirin Pazar’ Alış-Veriş Merkezi Niteliğinde Bir Pazar Olacak”

Şirinevler Mahallesi’nde inşa edilen ‘Şirin Pazar’ projesinin de geniş kapsamlı bir proje olduğuna dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Yaklaşık 7 bin 100 metrekare kapalı alana kurulan ve ’Şirin Pazar’ adıyla hazırlanmış olan projenin yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Yakın bir süre içerisinde yapımı tamamlanarak hizmete girecek olan ‘Şirin Pazar’ şehrin en modern, en özel pazar yeri olacak. ‘Şirin Pazarı’ geniş kapsamlı niteliği ile alışveriş merkezi özelliğine kavuşacak. İçerisinde balık pazarı, şarküteri, sosyal tesisleri ve pazarcı tezgahları olan ‘Şirin Pazar’, gerek organik, gerek normal pazar, gerekse de tekstil konfeksiyon alanlarında da hizmet verebilecek. Vatandaşlarımız buraya geldiğinde tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Pazar yerinde ayrıca yaklaşık 350-400 araçlık otopark bulunacak” diye konuştu.

Başkan Tezcan: “Bir Şehrin Gelişmişliğini Görmek İçin Yollarına Ve Pazar Yerlerine Bakmalıyız”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş ile birlikte ‘Karşıyaka Pazar’ ve ‘Şirin Pazar’ projelerinde gerçekleştirilen inceleme gezisini değerlendiren Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Altınordu’ya iki önemli pazar yeri kazandırdıklarını ifade etti. Pazar yerlerinin, bir şehrin gelişmişliğini gösteren en önemli hizmetlerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Tezcan, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ile birlikte Belediyemiz tarafından yapılan ‘Karşıyaka Pazar’ ve ‘Şirin Pazar’ projelerimizde incelemelerde bulunduk. ‘Karşıyaka Pazar’da artık son rütuşlar yapılıyor. Ordu şehrimize, zarif ve güzel bir pazar kazandırarak hizmete sunacağız. ‘Şirin Pazar’ projesinde ise sona doğru geldik. Üst kaplamalar yapılıyor. Kısa zamanda montajı bitecek ve hizmete açacağız. Bir şehrin gelişmişliğini görmek için yollarını ve pazarlarını görmek lazım. Zaten bu hizmetler varsa o şehir gelişiyor demektir. Altınordu Belediyesi bu şehirde güzel hizmetler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Ben Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İki pazarımızda şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

haber (1) haber (2) haber (3) haber (4) haber (5) haber (6) haber (7) haber (8) haber (9) efsegf (1) efsegf (2)