Belediye Personellerine Obezite Eğitimi

Ordu Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla Altınordu Belediyesi personellerine obezite taraması ve obeziteden korunma konularında eğitim verildi.

HABER (1)

Altınordu Belediyesi toplum sağlığını ilgilendiren konularda yaptığı çalışmalarla ve gösterdiği hassasiyetle vatandaşların takdirini kazanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleşen etkinlikler kapsamında Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Altınordu Belediyesi personellerine obezite ve obeziteden korunma konularında eğitimler verildi.

Obezite Taraması Yapıldı

Altınordu Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitim programında belediye personellerine Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şubesi’nde görevli Diyetisyen Ayfer Turan Gündoğdu tarafından obeziteden korunma, sağlıklı beslenme, düzenli ekzersis, tuz kullanımının azaltılması ve diyabet konularında bilgiler verildi. Çok sayıda personelin katıldığı programda ayrıca Sağlık Müdürlüğü çalışanları tarafından personellere tarama yapılarak vücut kitle endekslerinin öğrenilmesi sağlanarak, bundan sonraki süreçte ne yapılması gerektiği hususunda bilgi aktarıldı.

Gerçekleştirilen program yapılan bilgilendirmelerin ardından sona erdi.

HABER (1) HABER (2) HABER (3) HABER (4)