BELEDİYEMİZ İLE ELİF-DER ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

DSC_3664Altınordu Belediyesi ile Ordu Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği(Elif-Der) arasında iş protokolü imzalandı.

 Ordu’nun 19 İlçesi’nde yardıma muhtaç ailelere el uzatan Elif-Der Yönetim Kurulu Başkanı Yeter Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ı makamında ziyaret etti.

             Gerçekleştirilen ziyarette  Altınordu Belediyesi ile Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği arasında Ordu ilinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma alanında yapılacak iş birliği için protokol imzalandı.

            Protokol imza töreninde konuşan Başkan Engin Tekintaş, imzalanan protokolle Ordu ilinde sosyal sorumluluk bilincinin artırılması, yardımlaşma ve dayanışma şuurunu geliştirmeyi, toplumun sosyoekonomik düzeyini yükseltmeyi, olağan ve olağanüstü zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, giyim gibi yardımda bulunmayı toplumun menfaatine olacak her türlü faaliyetin başlatılmasının hedeflendiğini belirtti.

“ELİF-DER’E ÇALIŞMALARINDA KOLAYLIKLAR DİLİYORUM

            Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada, “Elif-Der ile gerçekleştirdiğimiz iş yeri protokolünün hayırlı olmasını temenni ediyorum. Elif-Der bizim meclis kararıyla gerçekleştirdiğimiz iş birliği çalışmalarımızın yürütülmesi için gerekli olan protokolü imzalamak için birlikteyiz. Bu güne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyorum.  Bundan sonrada ihtiyaç sahibi olan ve ilin genelinde büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin kamunun diğer birimlerinin ve hayırseverlerle birlikte vatandaşlara yardım eli uzatan bu derneğimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Biz Altınordu Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek için bu çalışmaları sürdürüyoruz. Bunun yanın da sivil toplum kuruluşlarımızla bu hizmetimizi yerine Dayanışma ve yardımlaşmayı sosyal bir yapıyı daha güçlü kılma mücadelesi veren Elif-Der’in çalışmalarını bizlerde yakinen takip ediyoruz. Bugün de gerçekleşen protokolden sonra şehrimizin hiç bir noktasında hiç bir mağduriyet kalmaması için gerekli hassasiyetin devamını diliyorum. Altınordu İlçemiz sınırlarında bizde mağdur vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sosyal dayanışmanın  iş birliği protokolleri ile daha güçlü kılınmasından mutluyuz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ: “MUHTAÇ AİLELERE YARDIM ELİMİZİ UZATMAYA DEVAM EDİYORUZ “

            Elif-Der Yönetim Kurulu Başkanı Yeter Yılmaz ise, ” Altınordu Belediye Başkanımız Engin Tekintaş ve ekibine duyarlı davranışlarından dolayı, bu zamana kadar yaptıkları ve  yapacakları tüm destekler için şimdiden teşekkür ederim. 2014 yılında kurulan derneğimiz bugün Ordu ilimizin tamamında gönüllülük esası ile çalışan Elif-Der  söz konusu alan içerisinde bugün daha etkin yardımlaşma ve dayanışma için yardım elini sadece Ordu’ya değil yurt içi ve yurt dışında tüm yardıma muhtaç kişilere uzatmaktadır. yardımlaşmanın yaygın olduğu toplumlarda dostluk birliktelik ve sevgi duygularının artığı görülmektedir. Bu nedenle bizler hayırsever vatandaşlarımız ve kurumlarımızın desteği ile muhtaç ailelere ve toplumlara yardım elimizi uzatmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

            Konuşmaların ardında iş birliği protokolü imzalandı

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>