“BELEDİYEMİZİN GÜCÜ VE KUVVETİ SİZİNLE BİRLİKTEDİR”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  Altınordu Müftülüğü ile Ordu İl Müftülüğü Din Görevlileri Derneği tarafından düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliğine katıldı. Programda konuşan Başkan Tekintaş “Belediye olarak Camiler  ve çevresini temiz bir görünüme çevirdiklerini, hizmetlerinin her alanda devam edeceğini” söyledi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Aktuğ Otel’de program düzenlendi. Programa Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Altınordu Kaymakamı Şenol Esmer, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş,  İl Müftü Vekili Mesut Öztürk, Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Gündoğdu ve çok sayıda Din Görevlileri katıldı.

Programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Millete hizmet sevdası ile çıktığımız bu yolda geride güzel bir iz bırakmayı hedeflediklerini” söyledi. Din Görevlilerine hitaben konuşan Başkan Tekintaş, “Ordu Büyükşehir ile Altınordu Belediyemizin gücü ve kuvveti sizinle birliktedir” şeklinde seslendi.

Belediye Başkanı Engin Tekintaş; “Altınordu Belediyesi olarak, Camilerimizi ve çevresini temizlemeye devam ediyoruz. Din Görevlilerimizin işini kolaylaştırmaya devam ediyoruz.  Özellikle dostluklarımızı kullanarak, işadamlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza yönlendirmeler yaparak, Cami yapımında katkılar sunmaya devam ediyoruz. Bu bizim asli görevlerimizden bir tanesidir. Onun için Sayın Valimiz ve Altınordu Kaymakamı burada iken, Yerel Yöneticiler olarak biz de burada iken, arkanızda güçlü bir yapının var olduğunu  hissetmenizi istiyoruz.   Önümüzdeki süreçte en güzel çalışmaları ortaya birlikte çıkartıp, bu millete hizmet sevdası ile çıktığımız bu yolda geride güzel bir iz bırakmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Ordu Büyükşehir ile Altınordu Belediyemizin gücü ve kuvveti sizinle birliktedir” şeklinde konuştu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali İrfan BALKANLIOĞLU da,”Toplumda bir arada yaşıyoruz ve bizi biz yapan değerlerimiz var. Bu değerlerin başında da mensup olmaktan onur duyduğumuz dinimiz geliyor. Bize şekil veren, hal ve hareketlerimizi tanzim eden, hatta evlatlarımızı yetiştirme şekline kadar bir çok açıdan 24 saatimizi kontrol eden mübarek bir dinimiz var. Dinimizi kelimenin tam anlamıyla uygulamış olsak, kurtla kuzu yan yana gezer, kimse kapısını kilitlemez, hiç kimse açlıktan ölmez ve hiç kimse açıkta kalmaz. Yani, dünyaya barış iklimi hakim olur. Cennet adeta dünyada yaşanır” diye konuştu.

Programın sonunda görevlerinde üstün başarı sergileyenler ile emekliye ayrılan Din Görevlilerine Başarı Belgesi ve plaket verildi.