“ÇEVRE YOLU ALTINORDUMUZUN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK “

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, yapımı devam eden Altınordu ilçesi için büyük önem taşıyan çevre yolu inşaatında incelemelerde bulundu.

Altınordu ilçesinin trafik sorununa çözüm olacak olan Ordu Çevre Yolu inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Engin Tekintaş’a, Belediye Başkan Yardımcıları ve Altınordu Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

İki etaptan oluşan Ordu Çevre Yolu, Perşembe kavşağı ile Otogar kavşağı arasındaki 10,7 Km’lik kısımda çalışmalar tamamlanınca ilk etap olarak vatandaşın hizmetine açılacak.  Projenin tamamı 21,4 km iken projede 6 tünel ve  7 viyadük bulunuyor.

Başkan Tekintaş ve beraberindeki heyet ilk olarak Çevre Yolu şantiyesini ziyaret ederek Proje Koordinatörü Naci Asilkazancı ve kontrol şefi Canan İnceoğlu’ndan projesinin son durumu hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Çevre Yolu inşaatında gerçekleştirilen incelemelerin ardından değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Engin Tekintaş “Altınordumuzun trafiğini rahatlatacak , yükünü azaltacak ve özellikle de şehir merkezinde yaşadığımız problemi çözüme kavuşturacak olan Ordu Çevre Yolu Projesini başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile birlikte yerinde inceliyoruz” dedi.

 “TOPLAM 21,4 KM”

Projenin iki etaptan oluştuğunu belirten Başkan Tekintaş, “Proje bilindiği üzere iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm 10,7 Km’dir. Projenin toplamı 21,4 Km’dir. Bu projenin ikici bölümünün de Kalkınma Bakanlığımızdan onay almış olması bizi son derece mutlu ediyor. İnşallah onunda ikbal ihalesi yakın süre içerisinde gerçekleştirilir ve ilimizdeki bu temel problem çözüme kavuşmuş olur. Bugün gezdiğimiz 10,7 Km’lik alanda 2 tane tünel 3 tane viyadük olduğu geniş bir alandan bahsediyoruz” diye konuştu.

 “EKİPLER GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYOR”

Ordu Çevre Yolu inşaatının zor şartlarda devam ettiğini kaydeden Başkan Engin Tekintaş, “Allah devletimize milletimize güç kuvvet versin. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımıza ve bugüne kadar hizmet etmiş olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.  Çünkü bu zor şartlarda gerçekleştirilen bir projenin arazi çalışmalarını yerinde görmek bizi son derece mutlu ediyor. Ekipler gece gündüz demeden 24 saat esaslı çalışıyorlar. Karadeniz’deki yol yapımı , yol şartları arazi şartları ve hava şartları hepsi engel ama bu engellere rağmen hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü görmekten mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

 “ORDU GİRESUN HAVALİMANI’NIN 4 KATI MALİYETTE”

Ordu Çevre Yolu’nun deniz doldurularak yapılan Ordu Giresun Havalimanı’nın 4 katı maliyete sahip olduğunun altını çizen Başkan Tekintaş, ” Ordu Giresun Havalimanı 300 milyonluk bir maliyete sahip olan Ordu Giresun Havalimanı’na harcanan bütçenin 4 katı yani 1 milyar 200 milyonluk Ordu Çevre Yolu çalışması saklı bahçe gibidir. Bu önemli bir  bu yatırımı herkesin görmesini istiyoruz. Elbette Türkiye gelişiyor,  ülkemiz gelişirken de Ordumuzda hizmet almaya devam ediyor. Bundan dolayı sonsuz teşekkür ediyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediyemiz ve biz yöneticiler olarak bu hizmetlere katkı sunmaya devam ediyoruz. Devletimizin gücü desteği olmadığı bu hizmetleri yapamayacağımızın farkındayız. Bunun için Devletimize Allah güç kuvvet versin. Bu ülke için kötü niyetli olanlara fırsat vermesin” şeklinde konuştu.

 

 

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>