” ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUZ”

Altınordu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaz mevsimi ile birlikte parklarda çalışmalarına hız verdi.

Altınordu İlçesi’nde bulunan 56 adet çocuk oyun parkında Park ve Bahçeler Müdürlüğü düzenleme çalışmalarını yürütülürken, aynı zamanda yeni park alanları tespit çalışmaları da devam ediyor.
Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Karacaömer Mahallesi’nde ki bir çocuk parkında yürütülen çalışmaları yerinde incelerken, parklarda meydana gelen yaralanmalara da engel olmak amacıyla tüm oyun parklarının kauçuk zemin ile kaplanacağını söyledi.

Altınordu İlçesi’ndeki tüm parklarda düzenleme yapılacağının altını çizen Başkan Tekintaş; “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ve ilgili olan diğer birimlerimiz oyun alanlarının alt kısımlarının betonlanması ve kauçuk malzemeyle koruma altına alınması noktasında planlamayı daha önce yapmışlardı. Bugünde burada görüldüğü gibi bu planlama hayata geçirildi. Vatandaşlarımıza daha önceden verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmemizden dolayı halkımızın duyduğu memnuniyet bizleri de mutlu ediyor” dedi.

BİZ SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, seçim öncesinde verdikleri sözlerin takipçisi olduklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti. ” 30 Mart yerel seçimleri öncesinde halkımız ile istişarelerde bulunduğumuz da bizlerden isteklerini tek tek not almıştık. Göreve geldikten sonra bunları ilgili birimlerimize paylaştık ve çalışmalara start verdik. Verdiğimiz sözlerin yerine getirilip, getirilmediğini bizzat yerinde inceleyerek kontrol ediyoruz. Bize verilen sorumluluğun her zaman bilincinde olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz”

OYUN PARKLARI KAUÇUK ZEMİNLE KAPLANACAK”

Yeni oluşturulacak park alanları için çalışma başlattıklarını kaydeden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, “Parklarda meydana gelen yaralanmalara da engel olmak amacıyla tüm oyun parklarının kauçuk zemin ile kaplayacağız. Yeni park alanları tespit ediyoruz. Yeni park alanları oluştururken ve mevcut oyun parklarımızda yaralanmalara engel olacak bir çalışma yapıyoruz. Parklarımız Okul bahçelerinde söz verdiğimiz yerler var, onların çalışmalarını sürdüreceğiz. Mahalle mahalle bu taramaları yaparak herkesin bundan istifade etmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.