DARBEYE KARŞI MECLİSTEN ORTAK BİLDİRİ

Altınordu Belediye Meclisi Olağanüstü Toplantısı bugün gerçekleşti.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş başkanlığında gerçekleşen  toplantıda, 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi nedeniyle tüm meclis üyelerinin imzasıyla ortak bildiri yayımlandı. 
ALTINORDU BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ: “DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”
      Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın okuduğu ortak bildiride, “Bizler Altınordu Belediye Meclisi AK Parti, CHP ve MHP grupları olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize, yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan ve 16 Temmuz sabahı etkisiz hale getirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde, Aziz milletimizin kendi bağrından çıkarttığı ve Mehmetçik güzel adını verdiği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mensubu gibi görünen fakat vatana ihanet çetesi olan küçük bir azınlığın gerçekleştirmeye çalıştığı alçakça bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Türk milletinin kaynakları ile vatanımızı ve milletimizi korumak için her türlü imkân sağlanan ordumuzun içine gizlice sızabilen bu hain çete ellerindeki silahlarla halkın üzerine ateş etmiş, devletin kurumlarını bombalamış, kendilerine karşı çıkan vatansever askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı şehid etmiş, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızı öldürme girişiminde bulunmuş ve dahası Milletimizin meclisini defalarca bombalamıştır. Tarihimizde eşi görülmemiş hain ve katil güruhunun bu alçakça saldırısı kendilerinin de yetiştikleri ülkeye ve vatandaşlarına karşı yapılmıştır” diye konuştu. . 
Böyle bir kanlı terör eylemiyle, darbe girişiminde bulunanların ve onların bağlı bulunduğu okyanus ötesindekilerin bu zamana kadar ülkemize verdiği zararların bedellerini hem bu dünyada hem de ebedi hayatta ödeyecekleri hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihanetini yapan bu şer güçlerine karşı  hukuk çerçevesinde Milletin de talepleri dikkate alan tüm yaptırımların değerlendirilmesini talep ediyoruz. 
15 Temmuz 2016 tarihinde yurt dışından verilen talimatla yurt içindeki asker kıyafetlerini giymiş teröristlerce yapılan alçakça kalkışma halkımız tarafından büyük bir tepkiyle karşılaşınca hainler, canlarını ortaya koyan güvenlik kuvvetlerimize ve ordumuzun asli unsurlarına teslim olmak zorunda kalmıştır. Milletimiz, hürriyet ve demokrasiye olan bağlılığını hayatı pahasına ortaya koyarak bütün dünyaya örnek olmuştur.  Bir grup hain tarafından hangi kurum işgal edilmişse oraya giden, kendisine kurşun sıkılmasına rağmen yolundan dönmeyen yüce Türk Milleti ilelebet payidar olacaktır. Halkımızın bu terörist darbe girişimine karşı sergilediği kararlılık, Türkiye’de demokrasinin daha da yerleşmesi ve gelişmesi adına son derece önemlidir. Bütün dünya bilmelidir ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, millî iradeye, Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, devletimizin kurumlarına uzanacak her el, karşısında halkımızı bulacaktır. 
Bu vatan haini azınlık terör grubu dışında onlarla mücadele eden, komuta kademesindeki tüm subay, astsubay ile onbinlerce ordu mensubu askerlerimizi ve emniyet müdürlerimizle onbinlerce polisimizi Türk Milletinin evlatları olarak bağrımıza basıyoruz.  
Ayrıca yaşanan darbe girişiminden sonra TBMM’de bulunan tüm siyasi parti gruplarının darbe girişimine ortak bir tavır ve dille karşı durmalarını uçak bombaları altında Millet Meclisinde toplanmalarını ülkemiz adına son derece önemli buluyoruz ve Gazi Meclisimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bunun yanında ülkemizin her yerinde tüm siyasi partilerimizin darbeye karşı durması Demokrasimiz, Özgürlüğümüz, Cumhuriyetimiz için en büyük garantimizdir ve bütün siyasi partilerimizle gurur duyuyoruz.   Bu ortak tavır ve ortak dil, milletimizi ve millî iradeyi daha da güçlendirecektir.  Aynı tavrı vatanımızın her yerinde ortaya koyan Yüce Milletimize, tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve başından beri temel insan hak ve özgürlükleri için canla başla gayret gösteren Yasama, Yürütme ve Bağımsız Yargının yanında 4.cü Demokrasi kuvveti olduğunu samimiyetle ispatlayan yerel ve ulusal basın yayın kuruluşlarına, yerel ve ulusal yayın yapan televizyonlara ve bütün çalışanlarına halkımız adına minnet ve takdirlerimizi sunuyoruz. 
Bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi, yaralı gazilerimizi ve mücadele eden tüm kahramanlarımızı Milletçe daima yüreğimizde yaşatacağız ve asla unutmayacağız.  Altınordu Belediye Meclisi’nde görev yapan tüm meclis üyeleri olarak, Altınordu İlçe  Halkı adına şehitlerimize Allah’tan (c.c.) rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz. Aziz Milletimize geçmiş olsun diyoruz.” İfadelerine yer verildi

İletişim Formu

Lütfen zorunlu * olarak belirtilen alanları doldurunuz. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>