DEV PROJENİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Altınordu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “72 Kilometre Beton Yol” yapım ihalesinin sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi(OKSM)’de gerçekleşen “72 Mahalleye 72 Kilometre Beton Yol” projesinin imza törenine Eski Başbakan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Şaşmaz, Fatih Evli, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“72 Km Beton Yol ihalesinin Protokol İmza Töreni” öncesinde program Altıordu Belediyesi’nin 30 Mart yerel seçimlerinin ardından 9 Aylık süre içerisinde yapmış olduğu çalışmaların kısa filminin izlenmesiyle başladı.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ZORLUK DİYE BİR DERDİMİZ OLMADAN, 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

Kısa filmin ardından programın açılış konuşmasını yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş: “30 Mart yerel seçimlerinin ardından yola çıktık. Yola çıkarken sıkıntıları biliyorduk. Zor bir şehri devr aldığımızada biliyorduk. 31 Meclis üyesi arkadaşımız ve şahsım olmak üzere ayrıca göreve gelen bütün arkadaşlarımız ile birlikte çıktığımız bu yolda ne kadar büyük zorluk içerisinde olduğumuzu da biliyorduk. Dolayısıyla bizim zorluk diye bir derdimiz olmadan, 24 saat esasına göre çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu arzuyla aslında bugün 20 milyonluk değerli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Hepinizin bildiği gibi 5 yıl il genel meclisi başkanlığı yürüttüm. Bu süre içerisinde Altınordu İlçemize ne kadar beton yol yaptığımızın değerlendirmesini yaptık. 5 yılda toplam 85 kilometre betonyol yapabilmişiz. Ancak inşallah en geç Temmuz ayı sonuna kadar 72 kilo metre beton yol yapacağız . Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Biz inşallah 3 yıllık sürede bitirmek üzere 11 Ocak itibari ile 120 kilometre sıcak asfalt kaplama ve 30 bin metrekare baskı beton kaldırım ihalesine çıkacağız. Yine aynı süre içerisinde yağmur suyu kanalları ile ilgili çalışmayı Büyükşehir Belediyemiz ve OSKİ ile birlikte 2015,2016 ve 2017′ye kadar 130 kilometrelik özellikle yağmur suyu kanalı gerçekleştirmiş olacağız. Büyükşehir belediyesi ile birlikte şehrin altını tamamen yenilemiş olacağız Altınordu İlçemizde yolu problem olmaktan çıkartacağız. Bu şehri birlikte yönetmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YILMAZ: “2016 YILINA KADAR ALT YAPIYI DÜZELTECEĞİZ”

Ulaşıma büyük önem verdiklerinin altını çizen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz “Yol çalışması bizim en önemli çalışmamızdır.Ordu İl Genelinin ulaşımı önemlidir. Hükümetimiz sahilyolu’nu, iç bağlantı yollarını yaptı. Mart 2015 tarihinde Ordu Giresun Havalimanımız açılacak ama vatandaş diyor ki, ‘Ben İstanbul’dan havaalanıyla Ordu’ya geliyorum Ordu’dan Köyüme gidecek yol yok’ diyor. Daha önceki Özel İdaremiz, KÖYDES’imiz çalışma yapmış ama bir türlü beton yol ve sıcak asfalt çalışması yapamamış. 1 yıl asfaltı dökmüş, 2. yıl tekrar asfalt dökmüş ömrümüz asfalt dökmekle geçmiş. Nisan ayından itibaren, Ordu’nun beldeleri şehir merkezi bağlantı yolları, gurup yollarının tamamı, mahallelerin ilçe bağlantı yollarının tamamını 2 yıllık süre içerisinde sıcak asfalt ile kaplama sözümüzü yerine getireceğiz. 752 km biz yapıyoruz, 250 km’de Büyükşehir Belediyesi kendi imkanlarıyla yapıyor ve toplamda 1000 km sıcak asfalt yol yapıyoruz. Yani Ordu’dan Edirne’ye kadar sıcak asfalt yapmış oluyorsunuz. 2016 yılı sonuna kadar Altınordu şehir merkezinde asfaltlama işini altyapı koordinasyon merkezi’nin ‘Tüm altyapı çalışmalarının bitti’ diye rapor ettiği yerlerde ilçe belediyemiz ile birlikte asfaltlama gerçekleştireceğiz. 2016 yılına kadar geçecek süre içerisinde alt yapı tadilat ve tamirat yapacağız.Bu önemli projelere imza sürece katkı veren bütün hemşerilerimize tekrar teşekkür ederken müteahhit firmalara kazasız belasız geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

PROF. DR İŞLER: ” HER TÜRLÜ HİZMETE ORDU OLARAK LAYIKSINIZ

Başkan Enver Yılmaz’ın ardından konuşan Eski Başbakan Yardımcısı Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, “Ben fatsa kongresine katılmak için geldim ama ayağımız uğurlu gelmiş böyle önemli projelere imza törenine katılmış olmaktan mutlu oldum. Hakikaten önce Altınordu yeni bir belediye, belediye başkanımızda enerjik gördüğünüz gibi Büyükşehir Belediye Başkanımız da yeni belediye başkanımız. İkisinin enerjisi ile birlikte hizmet olur. Belediye başkanlarımız bu hizmetleri yapacaklarını gösterdiler. 4 yıllık süre içerisinde Ordu’ya 19 ilçede Büyükşehir olarak çok güzel hizmetler yapacaklar. Her türlü hizmete Ordu olarak layıksınız. Bu birliktelikle Belediye Başkanlarımızla Ordu’da hizmet akışı olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 72 km’lik beton yol ihalesini alan 4 firmayla protokolleri imzaladı.

Protokol imzalarının ardından program sona ererken, 72 Km beton yolun firmalar tarafından 2015 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.