EKİPLERİMİZ TARİHİ ŞADIRVANDA TEMİZLİK YAPTI

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe de temizlik çalışmalarına aralıksız  devam ediyor. Çalışmalar kapsamında cadde ve sokaklarda yoğun temizlik çalışması  yürüten ekipler tarihi ” Osman Paşa Şadırvanı” köpüklü su ile temizledi.
Altınordu ilçesi Düz Mahallede bulunan Osmanlı yadigarı Osman Paşa Şadırvanı Altınordu Belediyesi tarafından sık sık rutubete ve kirliliğe karşı temizleniyor. Altınordu Belediyesi, Osmanlı yadigarı tarihi şadırvanı her fırsatta temiz tutmaya özen gösteriyor. İlk yapım tarihi 1842 olan ve çeşitli evrelerden geçerek Ordu’un simgelerinden bir tanesi haline gelen Osman Paşa Şadırvanı’nın temizlik ve bakımları yapıldı. Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri  Müdürlüğü ekipleri ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin de desteği ile sabahın erken saatlerinde basınçlı su ile tarihi şadırvanın kubbesinde oluşan kirliliği temizlendi.
Gerçekleştirilen çalışma ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş” Düz Mahallede bulunan Osmanlı yadigarı “Osman Paşa Şadırvanı” ekiplerimiz belli aralıklar ile temizleme çalışması gerçekleştiriyor. Hava şartlarından dolayı sık sık rutubete maruz kalan tarihi şadırvan ekiplerimizin yaptığı temizlik çalışması ile eski görünümüne kavuştu. Ben öncelikle Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine ve Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine çok teşekkür ediyorum.Bu çalışmalar sadece bugün değil belli aralıklar ile devam edecek. diye konuştu.
CADDE VE SOKAKLAR HER GÜN TEMİZLENİYOR
Cadde ve Sokakların Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince her gün belli aralıklar ile temizlendiğinin altını çizen Belediye Başkanı Engin Tekintaş” Biz ilçemizin temizliğine çok büyük önem veriyoruz. Ekiplerimiz günün belli saatlerinde ilçemizin her noktasında temizlik çalışması yürütüyorlar. Ancak şununda hemşehrilerimizin bilinmesini isterim. En iyi temizlik, kirletmemektir. Onun için hemşehrilerimizin çevre temizliği konusunda daha hassas davranmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.