ELİMİZDEKİ İMKANLARI SONUNA KADAR KULLANACAĞIZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı EDES programı kapsamında finanse edilen, Ordu Valiliği koordinasyonunda Altınordu Belediyesi tarafından yürütülen “Sanat ile Gülen Yüzler Projesi” kapsamında engellilerin psiko-sosyal gelişimleri konusunda seminer düzenlendi.

 Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen semineri Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şevket Metin Kara, OTSO Başkanı Servet Şahin,  Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Erman Esnafoğlu, AK Parti Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim,Altınordu Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Öztürk, Altınordu Belediyesi Birim Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 BAŞKAN TEKİNTAŞ: ” GELECEĞİ İNŞAA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

       Seminere katılan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş burada yaptığı konuşmada, ” Sanat İle Gülen Yüzler” projesi ile bir çok engelli vatandaşın ve ailesinin mutlu olduğunu gördüğünü belirtirken, her kesimin yüzünü güldürecek projelere destek vermeye devam edeceklerini kaydetti.

          Başkan Tekintaş, konuşmasında şu sözlere yer verdi:  “Bu proje kapsamında 48 engelli kardeşimiz müracaatta bulundu. Biz ise tüm engelli vatandaşımıza ulaşmak için çalışma yaptık. Biz geleceği inşaa etmeye çalışıyoruz. Altınordu Belediyemizin kuruluşumuzun ikinci yılı bitmek üzeredir. Sadece yol ulaşım hizmetleri ve diğer benzeri çalışmaları yürütürken sportif,kültürel sosyal projeleri yürütmeye devam ediyoruz. Bugün gelinen noktada, toplumun tüm bireylerini dikkate alarak hazırlık yapmazsanız bir yerel yönetici olarak idare ettiğini alanda sorumluluğunuzu tam olarak yerine getirmiş olmayabilirsiniz. Önce hangi kesimin ne tür hizmet beklediği noktasında çalışma yürüttük. Biz her kesimin yüzünün gülmesini sağlayacak projelerin uygulanmasına hem maddi hem de manevi katkı sunacağız ama diğer yandan da diğer hizmetleri yürütmeye devam edeceğiz. Engellilere deste projelerinin artırılması gerektiğine inanıyorum. Bunun için yeni projeler hazırlayacağız. Elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanacağız. Bu alandaki beklentileri karşılayabilmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağız” şeklinde konuştu

 

      Ordu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Kara ise, “Ordu Üniversitesi yaklaşık 10 yıllık bir üniversitedir. Bilim ve teknoloji üretmenin yanı sıra Ordu şehri ile iç içe olarak ülkemizin bugün ve gelecekteki problemlerine yönelik olarak çözüm önerileri geliştireceğiz, araştırmalar yapacağız.Bilim ve sanat iç içe olan kavramlardır. Ordu Üniversitesi olarak hem doğruyu aramada hem bilim ve sanatı ön plana alarak güzel çalışmalar yapacağız. Ordu’da hizmet eden bütün kuruluşlar ile birlikte olacağız. Gücümüzün yettiği kadar her konuda Ordu’ya destek olmak bizim görevimizdir. Aynı desteği bizde ilgili kuruluşlardan isteyeceğiz. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

             Açılış konuşmaların ardından Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Erman Esnafoğlu, engellilerin psiko-sosyal gelişimleri konulu seminer gerçekleştirdi.