EMEK BİZLER İÇİN KUTSALDIR.

İŞÇİ BAYRAMIAltınordu Belediye Başkan Engin Tekintaş, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın barış, huzur ve bayram havasında geçmesi temennisinde bulunan Başkan Engin Tekintaş, şunları söyledi.

”Öncelikle işçi, memur ve emek veren tüm milletimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın, adından da ifade edildiği şekliyle toplumsal barışa, insanlar arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine fırsat olmasını diliyorum.

Bizler, alın terinin önemini, kutsallığını bilen, bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu anlamda hükümetimiz, milletimizden aldığı güçle, daha güçlü, daha huzurlu, daha gelişmiş, insan hak ve hürriyetlerinin özgürce yaşanabildiği bir Türkiye için çalışmalarını sürdürüyor.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olan işçi bayramının, insan onuruna yaraşır bir şekilde bayram havasında, huzur, güven ve barış ortamında kutlanması için herkesin üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olması faydalı olacaktır. Çalışanlarımızın iş güvenliği ve sağlığının iyi derecede olduğu ortamlarda çalışmaların, sağlanması hedeflediğimiz ve arzuladığımız önemli bir noktadır.

Sevgi ve  saygı içerisinde  birlikte olmaya daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, 1 Mayıs işçi bayramının adına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında, geçmesini temenni ederim.