En Anlamlı Sergi

Başkan Tekintaş: “Şehitlerimizin Çocukları Bize Bırakılan En Büyük Emanet”

Altınordu Belediyesi Tarafından Organize Edilen Resim Sergisinde Elde Edilen Tüm Gelir Şehit Çocuklarına Bağışlanacak

Altınordu Belediyesi Pempe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi işbirliğinde hazırlanan ve gelirinin tamamının şehit ailelerine bağışlanacağı “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” isimli resim sergisi açıldı.

HABER (3)

Altınordu Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Bu kapsamda Pembe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında 48 ressamın katkı sağladığı 52 tablonun yer aldığı “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” isimli resim sergisi düzenlendi. Gelirinin tamamının şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına bağışlanacağı “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” resim sergisi için açılış töreni gerçekleştirildi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası fuaye alanında gerçekleştirilen sergiye Ordu Valisi Seddar Yavuz, Vali Yardımcıları, Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Ahmet Meydan, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, birim amirleri, öğretmenler, sanat ve iş dünyası temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Tekintaş: “Serginin Tüm Geliri Şehit Ailelerinin Çocuklarına Bağışlanacak”

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” isimli serginin açılış konuşmasını gerçekleştiren Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerine katkılarının durmaksızın devam edeceğini söyledi. Tüm gelirinin şehit çocuklarına bağışlanması dolayısıyla çok değerli bir sergi organize edildiğini ifade eden Başkan Tekintaş, “Altınordu Belediyesi olarak kültürel ve sosyal faaliyetlere önem veriyoruz. Pembe-İzzet Şahin Güzel Sanatlar Lisesi ve Trabzon’dan katılım gösteren ressam arkadaşlarımızla beraber yürüttüğümüz proje kapsamında “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” isimli resim sergisini hayata geçirdik. 48 ressamın yer aldığı ve 52 tablonun sergilendiği sergimizde elde edilen tüm gelir şehitlerimizin bize emanetleri olan çocuklarının eğitimleri için harcanacak. Altınordu Belediyesi olarak bu tür sosyal projelerde yer almanın mutluluğunu yaşıyor, bundan sonra da yapılacak her türlü sosyal projede iş birliğine açık olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.  Bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yavuz: “Şehitlerimizin Emanetlerine Ne Kadar Sahip Çıksak Azdır”

Düzenlenen sergiye katılım göstererek bir konuşma gerçekleştiren Ordu Valisi Seddar Yavuz ise konuşmasında yapılan serginin çok önemli olduğunu söyledi. Büyük millet olmanın en büyük özelliklerinden bir tanesinin fedakarlık yapan insanlara sahip çıkması olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Böylesine anlamlı ve yüreğimize dokunan bir etkinliğe katılmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu proje ile bizi bir araya getiren Altınordu Belediye Başkanımıza, ekibine ve sanatkarlara teşekkür ediyorum. Şehadet bir çağrıdır. Şehadetin herkese nasip olmayacağını bilen birisi olarak şehitlerimizin bize emanetlerine ne kadar sahip çıksak azdır. Asil bir milletin evladıyız ve böyle bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyorum. Bu denli ulvi görevlere layık olmak istiyoruz. Milletleri büyük yapan en önemli özelliklerden bir tanesi, davaları için fedakarlık yapan insanlara sahip çıkmasıdır. Eğer bir şehit çocuğunun başı okşanmıyorsa, eğer bir şehit babasının elinden öpülmüyorsa ve eğer bir şehit annesinin derdine çare olunmuyorsa o milletlerden büyük millet olmaz. Onlar tarih sahnesine gelirler ve giderler. Biz bir şehit veriyoruz ama 80 milyon kardeşimiz oluyor. Bu denli anlamlı bir günde sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyum. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından katkı sunanlara katılım belgesi verilmesi ve eserlerin gezilmesinin ardından “Eğitime Uzanan Altın Renkli Eller” isimli resim sergisinin açılış töreni sona erdi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası fuaye alanında düzenlenen sergi 12 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacak ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

HABER (1) HABER (2) HABER (4) HABER (5) HABER (7) HABER (8) HABER (9) HABER (10)